Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyak fontosak...

Milyen tantárgyak fontosak ehhez a szakmához, melyikeket tanuljam emelt szinten, intenzívebben?

Figyelt kérdés

Most 14 éves vagyok és most állok a középiskolai választás előtt.Azért tettem fel ezt a kérdést, mert ettől függ, hogy milyen gimibe és milyen tagozatra jelentkezek majd.

Válaszotokat előre is köszönöm:D


2011. okt. 18. 19:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi véletlenül kihagytam a szakmát: gyerekpszihológia az a szakma ami érdekel...sorry.
2011. okt. 18. 19:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Biológia, magyar, történelem.
2011. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan tantárgyak nincsenek a gimikben, aminek a pszichológiához bármi köze is lenne, max a biosznak. Viszont az egyetemi felvételi jelenleg az érettségi alapján történik, és jelenleg a pszichológiánál pontvivő tárgyak a matek, magyar, töri, biosz vagy idegennyelv. Ezek közül válassz kettőt, de a többinek a tanulása sem válik károdra egyáltalán, a felvételi pontszámodba pedig azok is beszámíthatnak, de ez bonyolult, és mire odajutsz úgyis megváltozik még.

A lényeg, hogy középiskolában nem tudsz specializálódni úgysem.

2011. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk középsuliban 12.ben volt pszichológiánk, és a suliban érettségiztetnek is belőle. Nem rossz, csak szóbeli része van, 50 tétel asszem, és kettőt kell húzni.

De ha a közeledben nincs olyan suli, ahol van pszichológia (nem sok olyan van), akkor se keseredj el, akkor mindenképpen bioszra feküdj rá a többi érettségi tárgy mellett. :)

2011. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket.Sokat segítettek és én tulajdonképpen, most még mindig nem tudom, hogy döntsek, mert sajnos olyan szak tényleg nincs az iskolai köreim között, ami pszihológiával foglalkozik és ugye többen mondtátok a törit, de felmerült a matek és a magyar is .Szóval szívesen fogadnék olyan kommenteket is ami olyanoktól jön, akik már 14 évesen tudták és e szerint választották a tagozatot, hogy pszihológiai téren fog dolgozni.Tudom ennek nem sok esélye van, de hátha.:D
2011. okt. 19. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Első körben megtanulnám rendesen leírni, mivel azzal még gondok vannak.

Aztán pedig nem rágódnék ezen tovább, tudom nehéz, benned van a tűz stb. Elmennék egy jó gimnáziumba, aztán még bármi lehet, hidd el, az a 4 év nagyon sok, rengeteget fogsz te addig még változni. Látod a pszichora sokféle tárggyal be lehet jutni, nem nagyon van olyan, aminek köze lenne a pszichohoz, nemhogy hasznát is vennéd. Így mindenképpen olyat válassz, amiben jó vagy, amit szeretsz csinálni, abból baj nem szokott lenni.

2011. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatást, de nem kértem.

Egyszerűen felforr az agyvizem az olyan emberektől akik elkezdenek okoskodni.Én csak kérdeztem valamit és és, hogy ne kérdezzen vissza senki, hogy miért is?, ezért leírtam az indokot is.Köszönöm kioktatásból kapok eleget itthon.

És én is tudom, hogy még megváltozhat az érdeklődésem, csak kíváncsi voltam valamire.

2011. okt. 21. 22:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mi bajod?
2011. okt. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!