Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gátlástalanul...

P.O.C. kérdése:

Hogyan lehet gátlástalanul hazudozni úgy egy állásinterjún, hogy se akkor, se később (mikor már megnyertem az állást), ne bukjak le?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nekem van vagy fél tucat szakképesítésem, de mégis bottal sem piszkálnak, mert nincs gyakorlatom. Ha mondjuk találnák egy cégvezetőt, aki hajlandó lenne hazudni arról hogy dolgoztam náluk abban a munkakörben, és nagyon jó is voltam. Akkor ez később nem derülne ki? Úgy értem, azon kívül hogy felhívják az előző fals munkaadómat, nem derülhet ki mondjuk azokból a papírokból, amit a hatóságok leküldenek az új munkaadómnak?
2011. aug. 2. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lebuknál. Már ott bukta a dolog, hogy nem nagyon találsz épeszű cégvezetőt, aki a hírnevét kockáztatná azért, hogy neked legyen munkád. Egyébként meg bekérnek egy igazolást és borul az egész terv.


Másrészt a gyakorlat hiánya már a próbaidő alatt kiderül, úgyhogy sokat nem értek el a hazudozással.

2011. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Előbb utóbb úgy is lebukás van... Ha ide feltetted a kérdést félsz a lebukástól, szóval le is buknál... Az igazi "csalók" nem kérdeznek, hanem mindet egy alpra tesznek aztán vagy bejön vagy nem, kártya asztal az élet...
2011. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Lehet, hogy elhiszik a hazugságaid, de amikor beállítanak dolgozni, azonnal ki fog derülni, hogy igencsak papírszagú a tudásod.

Milyen képesítéseid vannak? Csinálhatnál legalább referenciát magadnak.

2011. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok, de én teljesen felkészült vagyok ezekben a szakmákban, nem hiszem, hogy a munkám során kiderülne. Amúgy meg lenne olyan ismerősöm, aki ilyen hamis referenciát állítania ki, persze nem ingyen.

A kérdés inkább az, hogy a cégek milyen szinten néznek ezeknek utána. Illetve a felvételi eljárás előtt, és után erre milyen lehetőségük van?

2011. aug. 2. 14:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Bevált. Hazudtam a gyakorlatomról, és azóta sem derült ki. Egy jó állást megnyertem vele. :)

Sajnos a mai világ nem a becsületes embereknek áll. :( Ez van, már bánom, hogy nem tettem meg korábban.

2012. ápr. 25. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!