Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogosan követel...

Szerintetek is jogosan követeli tőlem az autósiskola ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,de először is elmondanám a történetemet.

Kb. 3 éve,még középiskolás koromban beíratkoztam "B" kategóriás,azaz személyautó jogosítványra.

Akkor 30 ezer ft volt a kresz, a rutin és a forgalom összesen 84 ezer ft + vizsgadíjak.Tehát összesen 114 ezer ft a tandíj.Akkor úgy nézett ki h ki tudom majd fizetni de sajnos nem sikerült összeszednem rá a pénzt,csak 15 ezer ft-ot tehát a kresz vizsga árának a felét.

Abba is hagytam az egészet,és bent maradt a 15 ezer ft-om.

A napokban újra kezdtem a tanfolyamot és a hölgy szerint még "él" is a 15 ezer ft-om.Ezaz gondoltam szuper.

Most viszont nem nagyon vannak tanulók és így alakultak át az árak: 15 ezer ft kresz + 60 ezer rutin és forgalom.tehát összesen 75 ezer ft a tandíj.

Ennek még jobban megörültem h nem kell fizetnem semmit sem már kreszre.Járok 1 hétig kreszre és ma a hölgy közli h nekem nem 75 ezer ft a jogsi,hanem 114 mivel én már 3 éve beíratkoztam és akkor azok voltak az árak meg h sulin keresztül íratkoztam be,és az iskola is kapott vmi támogatást,ezt a részt nem értettem kicsit nekem is zavaros volt.

Szóval a kérdés..

Jogosan kéri az iskola a 114 ezer ft-ot?

Mondjuk szerintem nekik van igazuk.

Ahogyan én számoltam még mindíg jobban járok ha inkább kifizetem a még 15 ezer ft-ot kreszre és inkább átmegyek 1 másik suliba,igaz itt ahol most vagyok 10 ezer ft-ba kerül a szerződésbontás.Tehát 30 ezer a kresz + 10 ezer szerződésbontás.Másik helyen ugyanígy 60 ezer a rutin + forgalom.Így összesen 100 ezer.Tehát még így is spórolok 15 ezret.

Tehát a lényeg.:)

Jogosan az amit az iskola állít vagy nem?

Köszi az olvasásért és a válaszért:)


2011. aug. 2. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagy az esély rá hogy igazuk van mert ugye ezt elkezdted 3 évvel ezelött és ahogy mondtad hogy csak szüneteltetted a dolgot így, kb olyan mintha most iratkoztál volna be a 114 ezer ft-os tanfolyamukra. Ha komolyan bele akarsz feküdni a témába akkor keress fel egy jogászt ő tuti biztosra megmondja neked hogy kinek van igaza.
2011. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos, ha nem történt meg a szerződés bontás.
2011. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogos az autósiskola álláspontja, mivel Te 3 éve szerződést kötöttél ezzel az autósiskolával. Ilyen esetben a szerződésben foglaltak szerint kell eljárni, amely tartalmazza a képzési és vizsgáztatási szolgáltatás árát is.
2011. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!