Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van ha nem megyek el a...

Mi van ha nem megyek el a matematika pótvizsgára?

Figyelt kérdés
idén érettségiztem,de matekra nem mentem,mert évvégén meghúztak.most pótmeccsre kellene mennem,de nem fogok tduni megjelenni egyes okok miatt.újra 12.be kell járnom majd,vagy csak a matekra kellesz bejárnom?
2011. aug. 3. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak a matekra és tesire.
2011. aug. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
tesire?:O arra nemhinném...
2011. aug. 3. 09:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem a volt barátnőmnek így volt tavaly. Azaz tavaly bukott, idén érettségizett.

Valamiért be kellett járnia tesire. :)

2011. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pff...:/ nembaj kibírom:)
2011. aug. 3. 09:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Tesire muszáj bejárnod a közoktatási törvény értelmében, ha nappali tagozatos tanulói jogviszonyod lesz, már pedig az lesz akkor kötelező a mozgás, a tesi órákon meg kell jelenned, a többi a tanár jóindulatán múlik.Ergo a névsorolvasáskor ott kell lenned, mert megszüntethetik a tanulói jogviszonyodat és akkor a matek vizsgát el lehet felejteni.

Hivatalosan!

Persze nem hivatalosan minden a tanárok és az igazgató jófejségén múlik.

Az ide vonatkozó jogszabályt az OH honlapján meg tudod nézni.

Egyébként lehet, hogy meg fogsz lepődni, de minden felsőoktatási intézetben is kötelező a tesi, kritériumtantárgy szaktól függetlenül.

Sok sikert.

2011. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem ha olyan a tesitanár, akkor simán meg lehet vele beszélni a dolgot.

Meg lehet, hogy nem is minden suliban van így. Bár nem hinném, hogy máshogy máshogy lenne. :)

2011. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm...tehát ha nem megyek pótmeccsre,akkor nem dől össze a világ :D tehát tesi és matek;)jó kis páros:D
2011. aug. 3. 09:22
 8/14 anonim válasza:
100%
laza órarended lesz :D
2011. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem még jobban is jársz így, lesz TB-d, diákod, iskolalátogatásid, közben meg szinte iskolában sem vagy. Ha ősszel elmennél érettségire, akkor már túl sok helyre úgysem jelentkezhetnél tanulni, munkát úgysem kapnál, diákod nem lenne, a TB-d meg max. január körülig.

Így meg ha akarsz, tudsz diákmelózni.

2011. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de végülis emellett valami felnőttképzésre nem iratkozhatok be? vagy valami ilyesmire?
2011. aug. 3. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!