Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárok, készültök nyáron a...

Tanárok, készültök nyáron a következő tanévre?

Figyelt kérdés

Fejlesztitek a tudásotokat, vagy csak pihentek?

Új általában a tanítással kapcsolatban is lennének kérdéseim.

Évről-évre ugyanolyan óravázlat alapján tanítotok? Vagy mindig újítotok valamit? Van hogy újra át kell nézni dolgokat, mert elfelejtettétek?

Én történelem szakon végeztem, de még soha nem tanítottam, ezért kérdezek ilyeneket.


2011. aug. 3. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A tudásunkat évről-évre tovább fejlesztjük, különböző továbbképzések során!

A nyári szünetben pihenünk is de sok papírmunkát augusztus végén végezzük el, vagy ha pótvizsgára kell gyereket felkészíteni akkor különböző időpontokban konzultációkra kell készülni ahol feltudjuk készíteni a fiatalokat az írásbeli és szóbeli vizsgákra!

Az meg van szabva, hogy a gyereknek miket kell megtanítani az adott éven és azoknak megfelelően készítjük el a tanmenete! Persze van hogy elfelejtünk valamit hisz misem vagyunk tökéletesek, van hogy óra közben is bele kell nézni a könyvbe, jegyzetbe mert mi sem tudunk mindent megjegyezni.

Én történelem, matematika, és szeptembertől kémia szakos tanár leszek.

2011. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen papírmunkák vannak augusztusban?

A tanmenetet kollégákkal közösen beszélitek meg?

Amit összeállítasz dolgozatokat, feladatsorokat több éven keresztül is használod, igaz?

Az a baj, hogy ilyenekről marhára nem esik szó egyetemen.

3 szakosként kemény lesz majd biztos...

2011. aug. 3. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok tanár, gondolkodtam rajta, hogy az leszek (kémia szakra fogok járni szeptembertől)


Remélem nem baj, hogy kérdezek, benneteket mi vett rá arra, hogy tanárok legyetek? Ha jól tudom a fizetés nem valami magas, és a megbecsülés sem az igazi...


(Bocsi az offért)

2011. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam mi akarok lenni érettségi előtt, de a törit szerettem, ezért gondoltam elmegyek történelem szakra, aztán majd kialakul hogy mi leszek.
2011. aug. 4. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok papírmunka van augusztusba főleg az osztályfőnököknek, napló írása, a gyerekek adatait évről évre be kell gépelni, az éves jegyeit mert ha a napló eltűnne, így a gépen is fenn vannak és azért 35-40 fős osztályoknál az kicsit kemény.

A tanmenetet megbeszéljük persze a kollégákkal.

Én középiskolában tanítok és mivel van egy osztályból A,B,C,D,E ezért egy témazáró dolgozatot ugye adnak a könyvcsomaggal amiben van a,b feladat lap. Mivel nem tudom egyszerre megíratni az egész évfolyammal ezért még 4 témazáró dolgozatot kell csinálnom amiben a,b csoport van, mert milyen a gyerek rögtön szalad a társához hogy mi volt a feladatsorban, ezért ajánlott más-más dolgozatot csinálni!

És én úgy szoktam hogy idén azokat a dolgozatokat nem fogom íratni hanem majd pár év múlva újra előveszem. Végül is egy páréven keresztül csinálod és utána már nem kellesz foglalkozni a dolgozatokkal mert válogathatsz majd közülük.

2011. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azért mentem tanárnak mert a nagymamám és az anyukám is tanár volt, még anyukám most is azt. Kiskoromban sokat jártam be hozzá a suliba és így megtetszett, hogy milyen jó tanárnak lenni.


Előző voltam! :)

2011. aug. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. aug. 4. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a válaszokat :D
2011. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!