Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért Rómeó és Júlia? Miért...

Miért Rómeó és Júlia? Miért nem Júlia és Rómeó? Elvégre a nőt illik előretenni: P Mi a véleményed a műről? Pozitív negatív? : D

Figyelt kérdés
Szerintem jólett volna úgyis ha Júlia megmutatja, hogy ő egy erős nő. elmondja a szüleinek hogy nem szereti Paris-t és nem érti miért kell neki azmiatt szenvednie mert a szüleik unalmukban nem tudnak mást csinálni csak més családdal ellenségeskedni. elmondhatná hogy Rómeót szereti. Szülei h kitagadják elszökik rómeóval boldogan élnek még megnem halnaaaak..:DDxd
2011. aug. 3. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

"Szerintem jólett volna úgyis ha Júlia megmutatja, hogy ő egy erős nő"


Na egy újabb feminista!

2011. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Aha és akkor minek írt volna Shakespeare drámát????

Amúgy Rómeó és Júlia...így jobban hangzik.

2011. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Amit te mondasz az a 21. századi változat :)
2011. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

eh..:D

Szerintem attól mert ő volt az egyetlen lányuk nem kellett volna irányítaniuk az életét a saját érdekükben.

Énsem szeretem ha beleszólnak az 'életembe' 15vagyok szóval nem vagyok még önálló. Nem mondom azt hogy megmondják a szüleim, hogy kivel barátkozhatok és kivel nem de ha valamiben nem egyiezik a véleményünk én azt elmondom.

Ha akkor júlia elmondta volna a saját álláspontját lehet hogy nem hal meg a végén. Esélyes hogy Rómeó nélkül és, sőt az is hogy Paris felesége lesz..

De az apja megfenyegette hogy hogy ha nem megy hozzá akkor kitagadja. Az már régen rossz ha egy apa ilyet mond.

Szóval Júlia helyébe fogtam volna magam aztán isten veled Paris.. :D

2011. aug. 3. 22:54
 5/17 A kérdező kommentje:

Jó okéé értem hogy dráma..

csak gondoltam más befejezésre is ennyi.

Rómeó kinyírta volna az anyósát apósát elszökik júliával aztán a halál ittis megvan..:D


'jobban hangzik' mert ezt szokta meg a füled:p

ha fordítva lenne akkor arra mondanánk h jobban hangzik:D

2011. aug. 3. 22:56
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon beteg :D Most akkor vitatkozzunk az összes könyvről/filmről? Írj egy saját változatot!!!
2011. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Amit te mondasz az a 21. századi változat :)

Még egyszer megismétlem, talán elgondolkozol rajta végre. Nem hallottál még arról, hogy a nők elnyomásban éltek annó? Olvass utána az és fogadd el, hogy régen a nők nem nagyon választhattak. Az egyenjogúság a mai korunk szüleménye.

2011. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az mindent megmagyaráz, hogy 16. század. Gondolj bele, mennyi idő eltelt azóta, mennyit változott a világ. Akkor egy 14 éves lány nem pattoghatott, azt senki nem kérdezte, hogy ő mit szeretne. Szerintem a cím is azért alakult így, mert a férfiaknak jóval nagyobb volt a tekintélyük.
2011. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha szeretnél okééééxd

mindenről van véleményem még amiről nincs arról is;D

Annyira nem hatott meg a dolog, hogy saját változatot írjak..:D

kicsit 'gagyi' hogy kb egy hét alatt ennyi minden történik. rómeó kiszeret rózából elmegy egy bálba beleszeret egy csajba. hopp pont egy olyanba akibe nem lehetne. Megkéri a kezét. meghal a legjobb barátja megöli a felesége nagybátyát feleségét msához akarják férjhez adni. meg hal Júlia aztán mégsem. Aztán meghal páris és Rómeó is végére meg minden happy mert kibékül a két család..:Dxdd

2011. aug. 3. 23:04
 10/17 A kérdező kommentje:

igen ez igaz és elszomorító..:D

Semmivel nem jobbak a férfiak a nőknél..sőt..

nő kell ahoz h legyen férfi. értemén h a férfinak is szerepe van benne na de mégsem annyi mint egy nőnek.. :D

És mégis azt mondják h a 'gyengébbik nem' :DD



láttam egy nagyon modern változatot is ahol lövöldöznek meg minden xdd

2011. aug. 3. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!