Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz szak a gazdaságinformatika?

Nehéz szak a gazdaságinformatika?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és gazdaságinformatikára vettek fel, és félek nem nekem való ez a szak, nem ide akartam jönni igazából csak bebiztosítás volt, és pár ponttal lecsúsztam az előző szakról. Halasztani nem tudok, mert a szüleim nem engedik, nem érzem jól magam, félek tőle nagyon. Nem tudom, hogy egyáltalán járnak-e majd oda lányok még, értelmes válaszokat várok, köszi
2011. aug. 4. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Én az ilyenek miatt csúsztam le pár ponttal a gazdaságinformatikáról, amire menni akartam, nagyon dühít, hogy egyesek csak azért jelölnek be egy szakot, hogy "bebiztosítsák magukat", és azok elől veszik el a helyet, akik tényleg oda akarnak menni.

Elég sok lány lesz ott, a mérnökinfó az, ahol 10% alatt van a lányok aránya, és ez idővel csökken, ezzel arányosan nő a nőnemű hallgatók elismertsége. Ha nem jártál matek faktra (fogalmad sincs, mi az a deriválás, integrálás), nem tudsz programozni legalább C-ben, fogalmad sincs a számítógép részeiről mikroarchitektúra szintjén, akkor nagyon meg fogod szenvedni az első félévet - bár attól függ, hova kerültél, BCE-n átrugdosnak akárhogy is, SZTE-n vagy penge vagy, vagy mehetsz.

2011. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Attól még nem foglalom a helyet, mert ha idementem már elvégzem és sok köze van az előző szakomhoz és mivel engem felvettek nekem nyilván több pontom volt mint neked, mivel az ország egyik legjobb gimnáziumába jártam, és igen matek faktos voltam, és tudom mi az a deriválás és integrálás, és infóból is 5-ös voltam :) de köszönöm a kedvességet és hogy engem vádolsz a sikertelenséged miatt, én csak egy izguló ember vagyok az egyetem miatt és nem ilyen válaszra vártam

2011. aug. 4. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az előző arra gondolt, hogy sokan azt csinálják, hogy felvételiznek, pedig eszük ágában sincs oda menni, vagy beiratkoznak, de nem csinálják végig. És emiatt sok olyan nem jut be, aki tényleg ezt akarná csinálni szívvel lélekkel. De abban igazad van, hogy erre az a megoldás, hogy jobban kell tanulni. És nem másokat hibáztatni.
2011. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igazad van, én amúgy végig szeretném csinálni és megvan szerintem a képzettség is hozzá, csak én mindig izgulok előre a dolgokon és szerettem volna ha biztatnak inkább
2011. aug. 4. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy mi ez a f@szság, h miatta nem jutottál be? Talán nem ismered a ponthatárok keletkezését? Szerintem az ilyen meg is érdemli, h ne kerüljön be felsőoktatásba
2011. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt szerettem volna tanulni. Ha "jobb" helyen végzed a gazdaságinformatikát (BGF, SZTE), az többnyire INFORMATIKA, mint gazdaság. A matek keményebb, több is van mint a gazdasági szakokon. a programozás nagyon nehéz, én emiatt mentem inkább pénzügy-számvitelre, mert programozásból nagyon nehezen tudnám elérni azt a szintet, amivel értenék is a szakmához. Ha elvégzed egy jó képzésen, és értesz is hozzá, akkor nagyon könnyen találsz vele munkát. :)
2011. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik volt osztálytársam jár oda. Nem akarlak megijeszteni, de tényleg nehéz. Azon a karon ahova én járok ez benne van a top 3-ban, és tudtommal ezen a szakon volt a legtöbb óra (és nem azért mert annyi tantárgyat vett fel) szinte reggeltől estig bent van. Mondjuk az órarend hibája is valamilyen szinten.


Szerintem ehhez kell azért az elhivatottság mert hamar bele lehet törni ha az ember elveszti a motivációját (ami amúgyse nagyon volt). Persze ha elég kitartó vagy sikerülni fog.


Sok sikert hozzá. :)

2011. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Arra utaltam, hogy sokan, akik pl nemzetközi gazdálkodásra és társaira akarnak menni, bejelölik a gazdinfót, biztos, ami biztos, hogy majd onnan később átmennek, és a kérdésednek is ilyen szaga volt. Ha végigcsinálod, csak kitartást kívánhatok, szükséged lesz rá.


Mivel tavaly felvételiztem, nem kicsit lepődtem meg, hogy az előző évhez képest több mint 50 ponttal emelkedett a ponthatár azon, amit elsőnek megjelöltem. Csak tisztázás végett, hogy ne lett volna mire alapoznom a bejutást: végig kitűnő voltam a régió legkeményebb gimijének reál osztályában, matek-infó fakttal, 90%-os érettségi átlagom volt, 2 nyelvvizsgám, és épp, hogy lecsúsztam.


Most mérnök informatikusnak tanulok, de több gazdinfós ismerősöm van. SZTE-n pl, ahol nem adják ingyen a diplomát (mint pl BCE-n), elég kemény a gazdinfó, a programozás pl 10 (komoly!) kredites tárgy, félév közben oda kell tenned magad, ha nem akarsz vért izzadni vizsgaidőszakban. Nagyon könnyű elveszíteni a fonalat, elkényelmesedni az első hetekben, aztán észre sem veszed, és több 100 oldalt kell megtanulnod egyik napról a másikra. Ezért, bármennyire is strébernek tartják, aki rendszeresen készül, muszáj. Van szak, ahol meg lehet tenni, hogy lazulnak szorgalmi időszakban, itt nem.


Érettségi szintű tudásról kezdenek, ami info téren nagyjából semmit sem ér, erre gyorsan rá fogsz jönni. A helyedben ismerkedni kezdenék a linux rendszerekkel, virtuális gépekkel, és a Pascal nyelvvel, ami egy jó kiindulási alap C-re - na, meg php-val, ami később jöhet jól.

2011. aug. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem engednek halasztani? Nagykorú vagy nem? Nem sok közük van hozzá.


Lányok lesznek, ha nem tetszika szak akkor félévkor/évvégén ha tudsz menj át oda ahova eredetileg akartál menni. Ha ez nem megy és nem bírod, akkor majd úgyis otthagyod. Aztán jelentkezhetsz újra oda ahova akartál.

2011. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!