Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatika mennyire...

Gazdaságinformatika mennyire nehéz szak és jól ellehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és érdekelne ez a szak,e nem tudom hogy mennyire kemény a matek és az infó. Infóból jó vagyok matekból 3as 4es. Az érdekelne hogy a matek és az infó mennyire nehéz és hogy keresik e az ilyen végzettségű embereket. Előre is köszönöm! :)
2011. okt. 2. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Az a matek 3-as kevés lesz bármilyen gazdasági szakhoz.


Egyébként ez is tipikus nesze semmi fogd meg jól szak. Csábítóan hangzik, mert infó is, meg gazdaság is, azt képzeli az ember, hogy ezzel olyan lesz, mintha két szakot csinált volna. Ami részben igaz is, mert két szak lebutított változatát gyúrják egybe. Így nem képeznek igazán jó szakembereket. Inkább legyen valaki egy szaknak mestere, mint kettőt ímmel-ámmal tudjon.

2011. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aki ma Magyarországon megmondja, hogy öt év múlva milyen szakmákat keresnek, ne higgy neki, mert biztosan hazudik. Ez igen nagy mértékben függ a gazdaságpolitikától.


Azt általában lehet mondani, hogy reál jellegű szakok, pláne tanár szakok keresettek lesznek. De hogy pont melyik?

Gazdasági szak ma divatos, mert azt hiszik, ott dől a lé. Ez egyrészt csak keveseknek jön be, másrészt Dunát lehet velük rekeszteni, ezért csökkentik nagyon az államilag támogatott létszámot. Szakinformatikusokra valószínű, hogy egyre nagyobb az igény, mert a jók száma csökken. Itt nagy a specializáció. Viszont gyenge matekkal nem fogod sokáig húzni, max. átbukdácsolsz.

Szóval ess neki a korábbi évek felsőszintű matekérettségi példáknak. Ha egy-két hónapon belül jól megy, és továbbra is erőteljesen tanulod, lesz esélyed.

2011. okt. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

bár már lehet kicsit elvan késve a válaszom

én szakközépiskolába járok és elvileg gazd.info.s végzettségem lesz 3 év múlva

szerintem a matek nem vészes...

bár jobban elvárják mint a többiektől de hogy fogalmazak

sose voltam jó matekból /általánosban egyszer meg is akartak húzni.../ és most 3-4es vagyok később ha szakosodok nem tudom mennyire lesz nehéz

de az infoval nincs problémám viszont a 20 fős csoportból 2 en vannak akik jók belőle, nekem mikor hogy megy a többiek sik hülyék....

2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A Miskolci Egyetem GÉIK Gazdaságinformatikus szak hallgatója vagyok (2. éves).

Hogy "mennyire nehéz szak" szerintem elég relatív kérdés mivel én hármasra érettségiztem matekból, és négyesre informatikából, szóval nem tartom magamat valami nagy észnek.

Tapasztalatom szerint elsőre elég nehéz, viszont az egész csak azon múlik, hogy akarod-e vagy nem. Javaslom a gyakori óralátogatást, mivel ezt elég sokan elmulasztják, így jobb esélyeid lesznek a vizsgákon. Már kaptam csak ezért pozitív elbírálást, mert bejártam órára... Nálunk sokan lezserül kezelik ezt az egészet, így szeretik azokat akik komolyan veszik.


Írtad, hogy jó vagy infóból. Közép vagy emelt érettségit fogsz tenni?

Eléggé rámennek a programozásra (jó persze informatikus szak:D) bár elég kevesen értik meg, sokszor én magam is sokat szenvedtem vele (és még fogok is:S).


Hogy mennyire lehet ezzel a szakkal elhelyezkedni azt még én sem tudom, megmondani, de majd én is meglátom, ha oda kerülök...


Ha esetleg a részletekre is kíváncsi vagy akkor írj privátba és leírok mindent.


üdv!

2012. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

BME Gazdasági informatika nagyon jó, sokszoros a túljelentkezés, az SAP és társaik kapkodnak utánuk. Külföldön meg depláne. Ajánlom.


Nem tudom, milyen erős középiskolába jársz, de nekem budapesti gimi metek 5-össel is kemény volt villanykar. Az infót nem tudom, de az alaptárgyak nagyon hasonlóak (matek, fizika, stb).

2013. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!