Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha rendészeti szakközépiskoláb...

Ha rendészeti szakközépiskolába szeretnék jelentkezni, akkor elfogadják azt, hogy jelenleg végzem az érettségi tanfolyamot?

Figyelt kérdés

Vagy pedig oda már az érettségi bizonyítvánnyal kell menni.

És tűzoltóéknál?

Köszi!


2008. márc. 3. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

?? Rendészeti SZAKKÖZÉPISKOLÁBA érettségivel? Szerintem sok embernek (mondjuk úgy, mindenkinek) fájnak a feje ettől a "kitételtől."

A rendészeti szakközépiskolába járók a szakközépiskola befejezését követően szerzik meg - megfelelő vizsga esetén - az érettségi bizonyítványukat.

Az érettségi nem "tanfolyam". Az egy komplex tudásanyagot felölelő középfokú vizsga. Általában négy éves képzést követően kapják, illetve a szakképző iskolák diákja egy két éves továbbképzés keretében sajátíthatják el a vizsgához szükséges ismeretanyagot. Te valószínűleg ez utóbbról beszéltél.


Az érettségiddel te a RENDŐRTISZTI FŐISKOLÁRA jelentkezhetnél - ha oda nincs előírva a rendőrszakközép. Ha kitétel, hogy csak a rendészeti szakközép érettségizett diákjaiból vesznek fel embereket, akkor már nincs lehetőséged arra, hogy ezt bepótold.

2008. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most nem akarok belekötni, de....:


1. Rendészeti szakközépiskolába jelentkezhet, aki:

• magyar állampolgár vagy bevándorlási engedéllyel rendelkező olyan személy, aki a magyar állampolgárságot legkésőbb a beiratkozásig megszerzi,

• 18. életévét betölti a jelentkezés évében, de 33 évesnél nem idősebb,

• cselekvőképes (cselekvőképes az a beszámítási képességgel rendelkező nagykorú, aki nem áll gondnokság alatt és döntéséért jogi felelősséggel tartozik),

• állandó bejelentett belföldi lakóhellyel rendelkezik,

• büntetlen előéletű, és életvitele kifogástalan (A rendőrség a szolgálati törvény alapján csak olyan személyeket fogadhat, akiknek magatartása, életvitele a hivatásos állományúakkal szembeni társadalmi elvárásoknak megfelel. A kifogástalan életvitel meglétét a rendőrség illetékes vezetője jogosult megállapítani. A közeli hozzátartozók és a jelentkezővel közös háztartásban élők életvitelét abból a szempontból vizsgálják, hogy a szolgálat törvényes és befolyástól mentes ellátását veszélyezteti-e),

• közép- vagy emeltszintű érettségivel rendelkezik (vagy a képzés kezdetéig eredményes érettségi vizsgát tesz),



Ezt a Szegedi rendészeti szakközép tájékoztatójából másoltam...

A jelentkezési lapon is szerepel, hogy az érettségi bizonyítvány számát meg kell adni.

2008. márc. 4. 14:17
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja, én már elvégeztem egy szakközépiskolát, tehát most esti tagozatos érettségire járok.

Viszont szeretnék rendőr lenni.

2008. márc. 4. 14:18
 4/10 anonim válasza:
100%
Valóban kell érettségi a rendészeti szakközéphez, de én úgy tudom hogy akkor két év alatt el lehet végezni. És ha még eddig nem változtatták meg akkor a szakközép elvégzése után kötelező 2 év közúti rendőr gyakorlat van. És parsze ezután lehet továbbmenni.
2008. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ja és elég kemény 3 lépcsős felvételi van. Orvosi vizsgálat, fizikai állapot, és pszichológiai teszt.
2008. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor köszöntem szépen, előbb meg kell szereznem az érettségit.

Igen, tudom hogy kemény a felvételi, de hát valamit valamiért:)

2008. márc. 5. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg el kell fogadniuk, mert az érettségid már folyamatban van.

Végülis ha jobban belegondolsz főiskolára/egyetemre is érettségizetteknek lehet menni, de már februárban jelentkezni kell és csak májusban van az érettségi. Elméletileg van egy dátum, ameddig be lehet adni az időközben megszerzett papirokat (érettségi, nyelvvizsga)

2008. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"vagy a képzés kezdetéig eredményes érettségi vizsgát tesz"

Itt a válasz. Benne volt a kommentedbe.=)

2008. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na figyuka. Ha folyamatban van az érettségid, és a szakközép szeptemberben indul a kitétel, hogy iskola kezdéséig SIKERES ÉRETTSÉGI vizsgabizonyítványt szerzel. 2 éves rendőrszakképzés jön. A gyakorlatok közben vannak. 1 vagy 2 hetes, nyáron sok hetes. Meg a második évfolyamban is. Aztán ha végzel, mész vissza a városba dolgozni ahova van befogadó nyilatkozatod. Semmi ilyen 2év közúti gyakorlat nincs mint irtátok:D:D Annyi, hogy ha elvégzed a sulit, nem helyezetnek át 2 évig...Ha a suliban végzel, rendőr őrmesterként szerelsz fel ha kitünő a bizid akkor meg törzsőrmesterként. ennyi:)
2008. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ÉN UGYAN IGY VOLTAM EGYSZERRE JELENTKEZTEM ADYLIGETRE MEG KÖZBEN ESTIN NYOMTAM AZ ÉRETTSÉGIT, ÉS MIRE LEMEGY AZ ERÖNLÉTI ÉS A PSZIHO TESZT ÉS MIKOR SZEPTEMBERBEN KEZDESZ NAPPALIN ADDIGRA KELL MEGLENNIE A BEFEJEZETT SIKERES ÉRETTSÉGIDNEK!!!!
2009. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!