Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium vagy szakközépiskola?

Gimnázium vagy szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Most megyek nyolcadikba,és nem tudom hogy akkor most melyikbe menjek...mert ugye ha jól tudom a gimi csak éretségit,a szakközép pedig éretségit és szakmát is ad...Szívesebben járnék szakközépbe,de úgy vettem észre hogy többen a gimit választanák.....
2011. aug. 4. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyetemre akarsz menni később akkor inkább gimi. Ha meg szakmát akarsz akkor szakközép. Szerintem ha nem tudod mi akarsz lenni, akkor menj inkább gimibe, utána ha mégis inkább szakmát akarnál, még mindig elvégezhetsz valami okj-t, ha meg egyetemre mennél, akkor talán több esélyed van.
2011. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Szakközépbe járok, de nem ad szakmát, ez hülyeség. És ha egyetemre akarsz menni, akkor is jöhetsz ide nyugodtan.
2011. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szakközépbe jártam, informatika szakon. Csak érettségit kaptam. Plusz több informatika-informatikai-angol órám volt.

Szakmát a szakközép utáni technikusi képzésen kaptam. (ami plusz 2 év volt).

21/N

2011. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.........Az számít hogyha valamiből pl.:idegen nyelvből erősebb vagyok??mert néztem egy szakközépiskolát,és oda volt írva hogy:német két tanítási nyelvű képzés...akkor ez mi??a hasznomra válhat?
2011. aug. 4. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Gimi!! Szakközép is jó,mert tanulsz szakmát is,de a legtöbben ilyenkor még nem tudják mik akarnak lenni.
2011. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van úgynevezett 0. évfolyam (nyelvi előkészítő). 1 évig az idegen nyelvre állnak rá nagyon, ami hasznodra válhat.

Én nem érvelek egyik mellett sem, hogy a gimi vagy a szakközép jobb. Majd azt Te eldöntöd, ahogy jónak látod. Én nem bántam meg a szakközepet.

21/N

2011. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

"A két tanítási nyelvű képzéssel a német nyelvet az anyanyelv mellett második nyelvként sajátítják el a tanulók. Képessé válnak németül nemcsak magabiztosan kommunikálni, de gondolkodni is, azaz kétnyelvűvé válnak, úgy mint olyan magyar anyanyelvű ember aki tartósan külföldön él."

21/N

2011. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
52%
Szakközép. Ha még nem is tudod mit akarsz , inkább legyen az érettségid mellé egy szakmád, akkor ott a választás , hogy egyetem vagy meló , vagy mindkettő , vagy egymás után. :)
2011. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Ha nem tudod mit szeretnél a késöbbiekben dolgozni gimi.

Ha tudod akkor szakközép és utána a +2 éves technikusi szak. Gimi után is mehetsz technikusnak csak akkor nagyon le leszel maradva azoktól akik már 4 éve azon a szakon tanulnak és voltak gyakorlati órájuk. Ha egyetemet is szeretnél végezni akkor is inkább a szakközép+2évet javaslom mivel a technikusi plusz pontot ad felvételnél.

2011. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

még egy kérdésem lenne:(ugyanaz az iskola,mik ezek?)

-vendéglátás idegenforgalom

-kereskedelem-marketing,üzleti adminisztráció szakmacsoport


[link]

2011. aug. 5. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!