Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskola Vs. Gimnázium?

Szakközépiskola Vs. Gimnázium?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimnáziumot és több ismerősöm,aki szakközépiskolába jár "lenéz". Merthogy a gimnáziumban nem kell külön semmit tanulni(ami nem teljesen igaz,mert ott is vannak tagozatok) a szakközépiskolában meg igen és,hogy ezért ők úgymond okosabbak és később többet érnek majd el (pont így fogalmazott az egyik ismerősöm). Szóval szerintük a szakközép nehezebb,mint a gimnázium... Tényleg így van? Hogy tudnám elmagyarázni,hogy attól mert gimnáziumba járok nem vagyok hülye gyerek?
2011. okt. 8. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

mondd meg a barátodnak, h lisztes f@sz a seggébe, mert a gimnázium nívósabb oktatási intézmény, mint a szakközép. így jönnek sorban:


gimnázium

szakközépiskola

szakiskola (szakmunkásképző)


a gimnáziumban többet kell tanulni, és ha elvégzed, többre viheted az életben

2011. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 8. 09:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
gimnázium, szakközépbe járok "szakmát tanulni", 1. nem lesz szakmám mert átvágás / +3 év a szakmai képzés az éretségi után és a sulibol szal 1 évfolyamrol 150 gyerek csak 20 gyereket vesznek fel :D szar az oktatás és gyenge. megbántam h szakközépbe jelentkeztem mert érettségire se lesz meg a +1 választott mert elektrot tanulok, szal nekünk nincs biosz, föci stb. és még szakmám se lesz.
2011. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A szakközépnek manapság semmi színvonala nincs, oda azok kerülnek, akik lecsúsztak a gimis ponthatárokról.
2011. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Örülj neki, hogy gimibe jársz... Nekem szüleim erőltetik a szakközépiskolát, most vagyok felvételi előtt, de már most utálom. Én orvos szeretnék lenni, vagy gyógyszerész, erre ők vegyész szakközépbe akarnak küldeni.. komolyan elment a kedvem a tanulástól...
2011. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondta az egyik tanárom, hogy szerinte a szakközép nehezebb.

Ő egy ismertebb gimnáziumba járt és most a fia is oda jár. De ő azon a véleményen van, hogy az olyan mint a nálunk a szakközép. Annyi különbséggel, hogy nálunk +2,3 tantárgy van. Ugyanazt tanítják nálunk is mint ott, a szakmait leszámítva.

2011. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy vettem észre,hogy szakközépbe a gyengébbek kerülnek. 1-2 ,aki tényleg komolyan gondolja a dolgot és ki akar tanulni vmilyen szakmát. Két választásod van szerintem. Vagy elmész szakmát tanulni legalább azod lesz vagy erős gimibe. Ilyen gyengébb színvonalú gimit ne válassz ,mert annk semmi értelme.
2011. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szakközép: ott szakmai tárgyak vannak pluszba és a 4 év után maradhat technikusin

DE! ha tegyük fel 4.be jelentkezik egyetemre vagy valami és tényleg érettségi előtt áll nehezebb felkészülni mert vannak olyan tárgyak amit kevesebb órába tanulnak mint a gimisek /pl biosz 1-2 heti kettőbe mig a szakközépbe heti másfél van meg ilyenek/ és ugyanazok a követelmények


nálunk ahova járok van szakközép és gimnázium is

és nálunk pl:. a gimnáziumba akik járnak lehet hogy ált.isibe okosabbak voltak de már nem. mármint jóban vagyunk a gimisekkel és volt nem egyszer hogy tőlünk kérdezték ezt hogy kell meg csinálni meg totál levannak maradva

egy tárgból ha nem és ha kérdezük őket akkor hát nem tudom...

meg a tanárok is őket jobban lesz*rják hogy 4.ig jobban átengedik /csak érettségire nem mindig engedik/ mint a szakközepesek

2011. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!