Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam a felvételit...

Megpróbáljam a felvételit jövőre is?

Figyelt kérdés

Idén a felvételim nem sikerült arra az egyetemre, amelyikre szerettem volna. Igaz, felvettek egy másikra (a szak ugyanaz) egy más városban, én úgy érzem, meghalok, ha teljesen le kell mondanom az elsőről. Arra gondoltam, hogy megpróbálom jövőre is...szerintetek jó ötlet? Nagyon sokat kellene tanulnom az elsőév mellett a felvételire, és dolgoznom is kellene mert a szüleim nem tudnak támogatni.


Nem tudom, hogy kitől kérhetnék véleményt ezzel kapcsolatban.Segitsetek:(


2011. aug. 5. 20:00
1 2
 1/15 skarma ***** válasza:

Persze, próbáld meg! Nem veszítesz vele semmit.

Tarts ki az álmaid mellett! :)

2011. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha ugyan az a szak ahová most felvettek és csak az egyetem más akkor megpróbálhatsz pl félévkor átjelentekzn i is.


S megpróbálhatod persze a felvételit ismét.

amit mégh jó ha tudsz veszteni valód ténlyrg nincs,mert ha sikerül oda a felvételi és ott ismét elsős lesze akkor biztosan lesz olyan tárgyad amit elismernek és nem kell újra felvenned.

2011. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi.


Persze, ez igy nagyon szépen hangzik, de elég bonyolult.

Két dologtól miatt főként: az egyik az, hogy ugye papirt kérnek az első egyetemtől, ahhoz hogy iratkozni tudjak felvételire...ha nem sikerül a felvételim, és maradok az elsőnél, rossz szemmel fognak nézni (merthogy el akartam hagyni az egyetemüket), és ezért szivni fogok. Másrészt meg félek attól is, hogy ha bejutok, nem fogom tudni tartani a tempót. Bár nagyon jók a tanulási képességeim, az mégis az ország egyik legjobb egyeteme, és a legjobbak mennek oda. És ha nem birom ott a strapát, nem mehetek mégegyszer vissza az elsőre:(

2011. aug. 5. 20:12
 4/15 anonim ***** válasza:

nekem az egyik csopotársam végigjárta az első évet ,jól tanult és átvették másik egyetemre ugyanarra a szakra

nem tanult külön,de erről a Tanulmányi Osztályon tudsz érdeklődni

2011. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az átiratkozáson nem gondolkoztál?Én is ugyanígy vagyok és énis gondoltam,hogy jövőre újra megpróbálom,de rájöttem,hogy fél év után,(vagy max. egy év után) át is mehetek,főleg mivel ugyanarra a szakra mennél át,és ez így legalább biztos.Bár te tudod,ez csak az én véleményem.
2011. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ennek utána is néztem, az a baj, hogy ahhoz, hogy a következő évtől áttkerüljek, részt kell vegyek a felvételin, plusz minden tantárgyból vizsgáznom kell, és azokból is, amik csak a felvételis egyetemen vannak. Ezt elég nehéznek látom, és azt olvastam, hogy első évben még nem lehet. De én mihamarabb szeretnék átkerülni oda...

2011. aug. 5. 20:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Tény első félévben mág nem lehet átiratkozni... de a másodikban igen..... ott nagyon klesszul kell teljesíts a saját egytemeden mnidne tárgyyadnak meg kell lennie.


egyébként meg senkit nemérdekel ha újra felvételizel ez már nem közép iskola 200 diákot ember nincs aki követni bir szakonként.

2011. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy félévkor is át lehet menni,de ha akkor nem sikerül,akkor még megpróbálhatsz újra felvételizni.De ha ezt így nem lehet megoldani,akkor tényleg az lesz a legjobb ha kihagysz egy évet.
2011. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Milyen szakról, intézményről van szó? Mert nem mindegy.

AZzal, ha újra beadod, nem biztos, hogy fel is vesznek. Ismételni kellene érettségit, emeltezni, nyelvvizsgázni. Ami egyetem mellett nem könnyű.

2011. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

utolsó: nem kell újra nyelvvizsgázni, az már egyszer megvan.


a kérdésre: ha a szak ugyanaz, akkor viszonylag jó dolgod van. Amiket itt teljesítesz tárgyakat, azokat egy sikeres felvételi után a másik suliban is elfogadják. Tehát a teendőd a következő:

1. újra jelentkezel felvételire (ezt a mostani sulidban nem is fogják tudni, sőt, nem is érdekli őket, szóval emiatt nem leszel hátrányban, ez nem középiskola).

2. megnézed hogy mivel lehet több pontod, és azokból a tárgyakból rágyúrsz egy újra érettségire (erre is jelentkezni kell a régi sulidban).

3. teljesíted a mostani sulidban a tárgyakat (vagy összeveted az álomsuli tárgyaival, és főleg azokat teljesíted, amikben a tematikában 70%-os átfedés van, ugyanis ez az elfogadás feltétele).

2011. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!