Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pannon Egyetemen mennyivel...

Pannon Egyetemen mennyivel nehezebb elvégezni a szakokat levelezőn, mint nappalin?

Figyelt kérdés
Amik engem érdekelnek (pl. turizmus-vendéglátás, emberi erőforrások, anglisztika) alacsonyabbak a ponthatárok, mint nappalin, ezért gondoltam jobban járnék levelezőn és még dolgozni is tudnék egyetem mellett.
2011. aug. 8. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem nehezebb, max annyival szívsz, hogy mivel nem vagy ott órán, nem fogsz sok mindent érteni.. pl turizmuson van matek meg ilyenek, na azt nem tudom levelezőn hogy csinálod meg.


Bár szerintem ott a tanterv is sokkal könnyebb.. és vannak egyetemek ahol ráírják a diplomára hogy milyen tagozaton végeztél, és ha beleírják akkor senki nem fog téged alkalmazni levelezős diplomával.

2011. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Mindenhol beleírják a tagozatot?
2011. aug. 9. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Én levelezős vagyok, most kezdem majd a második évemet. Anglisztika szakos vagyok.

A levelezőn olyan problémák vannak, hogy míg a nappalisoknak mindent a szájukba rágnak, addig a levelezősöknek meg kell izzadni az információkért, jó ha minél több emberrel jóban vagy.

Szombatonként vannak órák, de persze nem minden szombaton, ez az órarendtől függ. És általában meg lehet beszélni a tanárokkal, hogy bocs, szombaton dolgozol, nem enged el a főnök, nem tudsz bemenni. De azért minden tárgyból illik ott lenni egy-két órán. Úgy tudom, ott kell hogy legyél a nagy részén, hogy vizsgára engedjenek, bár szerintem ez tanárfüggő. Meg kell beszélni vele, hogy van, amikor nem tudsz bemenni.

Én ilyenről nem hallottam még, hogy levelezősöket nem akarnak alkalmazni. Ennyi erővel mondhatom azt, hogy én meg nem alkalmaznék nappalit mert azok végigbulizzák az egyetemet (tisztelet a kivételnek). Persze talán kicsit kevesebbet várnak el tőlünk, de attól még a tudásunk szakszerű lesz, különben nem is tudnánk elvégezni az egyetemet. Gondolom nappalisoknak ugyanúgy vannak fölösleges tanulnivalóik, mint a középiskolában.

Nekem személy szerint nehéz a levelező, de én elég fárasztó gyári munkát végzek mellette, ettől függetlenül persze stresszes mindenkinek. Csak van akinek (életmódtól, munkától függ) könnyebb, meg több tárgyat tud felvenni, mert több ideje van tanulni, stb. De nem kell megijedni, nem lehetetlen.

2011. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!