Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolára (első év) vegyek...

Főiskolára (első év) vegyek füzeteket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 09:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
laptop?
2011. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges. Majd meglátod, mire lesz szükséged, és akkor megveszed.
2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Laptop?Nekem nincs olyan,,,kötelező lesz azt bevinni?Füzet nem kell?
2011. aug. 10. 09:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Laptop nem kötelező, én a négy év hagyományos képzést és a két év mesterképzést is anélkül csináltam végig, és még csak nem is hiányzott! Megjegyzem, most végeztem, tehát nem az ősidőkben. :)

Nekem mindvégig a franciakockás spirálfüzetek váltak be, de sokan javasolják a kitéphető, lefűzhető lapú füzetet, mert akkor még kevesebbet kell magaddal hordani.

2011. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 ava87 ***** válasza:
100%

Szerintem vegyél párat, de igazából majd kitapasztalod, hogy neked hogy kényelmesebb.

Én ezt a négy megoldást szoktam látni:

1. Minden kurzusra külön füzet, így az összetartozó dolgok mindig egy helyen vannak.

2. Egyetlen - vastag - füzet mindenhez, persze akkor jó, ha precízen van vezetve, dátummal, kurzus nevével ellátva minden órai anyag.

3. Lapokra jegyzetelés, otthon mappába, irattartóba lefűzés témák szerint.

4. Laptop.


Én az elsőt és a negyediket kombinálom, van mindenre külön füzetem, de amire lehet, arra laptoppal megyek. Nem biztos, hogy a leggazdaságosabb megoldás, de pl. nincs mindig kedvem vinni a gépet, meg van, ahol nem megoldható a használata, ilyenkor füzet. Viszont nagyon gyorsan tudok gépelni, valamivel gyorsabban, mintha kézzel írnék, így szó szerint is leírom akár az elhangzottakat, nem kell rövidítenem. Ezért azt szoktam csinálni, hogy órán legépelek mindent, úgy, ahogy van, aztán otthon füzetbe kiírom áttekinthetően, ezzel a nagyját meg is jegyzem. Vizsgaidőszakban azt is meg szoktam tenni, hogy az áttekinthetően leírt jegyzetet begépelem, kinyomtatom, és már abból tanulok. De ez én vagyok, én szeretek írni is, gépelni is, de nem mindenki szeret ilyenekkel vacakolni, nekem viszont szükségem van a tanuláshoz arra is, hogy a kezem mozogjon, mert ha csak olvasni kell, akkor elkalandozik a figyelmem.

2011. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
09:38-as vagyok. Szóval vehetsz, ha gondolod, legalább egy-kettőt, de ráérsz szeptemberben is, amikor már látod, hogy milyen tárgyak, milyen elvárások.
2011. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Én vennék 1-2 füzetet a helyedben. Aztán az első pár hét után meglátod hogy melyik órán érdemes jegyzetelni.

Van amiből egy az egyben a jegyzetet adják le ott nem érdemes max. azt kiegészíteni.

Ha nem akarsz egy egész füzetet venni pár oldal jegyzetelésért, vehetsz lyukas szélű lapokat vagy füzetet amiből ezeket ki tudod tépni, és később egy mappába lefűzheted. Így nem kell sok füzetet cipelned egy nap.

2011. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 09:38-as voltam, most láttam, hogy ketten is vagyunk. :)
2011. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jön be. Van, aki sima lapra szeret írni, majd belefűzi a jegyzeteit mappákba. Van aki egy bazi nagy spirálfüzettel jár (lyukas verzióra gondolok), és abba ír mindent, majd amikor tanulni kell, gyakorlatilag ízekre szedi és szintén lefűzi, majd tanul.


Én a francia A4-es füzeteket szeretem, ami praktikusabb is szerintem. A spirálfüzet spirálja elnyomódik, beleakad a táskába, elnyúlik, ráadásul engem szokott zavarni is, amikor írok... Nem mellesleg, ha zh-nál a padból húzod ki, az A4-es csendes, a spirálnak meg van egy bizonyos brrrrrr hangja :D.


Laptop nem kötelező, ha van, használhatod, ha nincs, senki sem kötelez rá, hogy vegyél. Ha nem tudsz gyorsan gépelni, mint az egyik válaszoló, gyakorlatilag felesleges is hordani, arra jó, hogy neptunt nézz róla, netezz ahonnan lehet, filmet nézz az unalmas előadásokon... Illetve akkor is hasznos, ha mondjuk kolis vagy, több hely marad az asztalodon, ha hazamész, akkor minden ott lesz nálad a laptopon.


De majd tényleg kitapasztalod, mi a jó neked, nem ciki táskával járni egyetemen, meg fogsz lepődni, milyen sokan járnak táskával, füzetekkel.

2011. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 flora08 ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy vettem egy mappát meg lefűzhető lapokat bele. Tantárgyak szerint rendeztem. Nálam azért nem vált be a spirálfüzetes megoldás, mert az oldalán lévő spirál mindig beleakadt a táskába és kihúzódott a füzetből. Mindig írtam dátumot, így ha valamelyik csoporttársam, nem volt órán és tőlem kérte mondjuk a két héttel ezelőtti órai jegyzetet, csak vissza kellett keresnem dátum szerint, és csak azt a pár lapot adtam oda, nem egy egész füzetet. A laptopomat nem hordom magammal, mert elég régi és nehéz is, az inkább nem cipelem magammal egész nap. Bocsi, ha hosszú lett.:)
2011. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!