Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi támogatások...

Milyen egyetemi támogatások vannak, és ezek mikorra várhatók? Kell a diákhitel vagy sem?

Figyelt kérdés

Most szeptembertől a Miskolci egyetemre fogok járni államilag támogatott alapképzésre. Itthon anyagi gondokkal küszködünk, édesanyámmal élek havi 42000 ft-ból, aki ráadásul csak 8 általánossal rendelkezik. Így ha jól tudom halmozottan hátrányos helyzetű vagyok. Szeptembertől 14 000 Ft lesz a kollégium, valamint 5500 a helyi járatos bérlet, és szeptembertől kell fizetnem a laptoprészletemet is (havi 10 000 ft). Ez durván 30 000Ft, plusz meg is kell élnem valamiból, tehát kb 50 000Ft-nak kellene bejönnie egy hónapban.


Az lenne a kérdésem, hogy van-e erre esély, valamint, hogy milyen támogatásokat lehet igényelni, és ezt kb mikorra folyósítják? Tehát, hogy szeptember, október környékén számíthatok-e valamiféle összegre, amiből a fent leírtakat tudom fedezni, mert ha nem akkor diákhitelt kell felvennem, amiről sok rosszat hallottam, és nem szeretnék adóssággal kikerülni az egyetemről.


Tehát kaphatok valamilyen támogatást október környékén, vagy muszáj felvennem a diákhitelt? Elsősorban a Miskolci Egyetemmel kapcsolatban érdekelnek információk.


Előre is köszönöm!

Üdv.


2011. aug. 11. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyetemen van valamiféle szociális támogatás, amihez szeptemberben kell benyújtani a kérelmet, mindenféle igazolásokkal együtt (HÖK-ön érdeklődj). A mi sulinknál, már letölthetőek a pályázati űrlapok, szerintem már nálatok is

Elbírálás után októberben küldik az első kéthavi pénzt, utána havonta utalnak. Plusz pénzhez juthatsz, ha a települési önkormányzatnál megigényled a BURSA Hungaricat. Ide is mindenféle igazolás szükséges, erről az önkormányzatnál érdeklődj. Bursa általában október-november tájékán jön meg, utána havonta utalnak.

A szoc.tám.ot minden félévben meg kell igényelni,mert mindig csak az adott félévre szól.

2011. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy nálunk a szoc támnál a legmagasabb besorolásúak kb 24 ezret kapnak, az alacsonyabbak ennél kevesebbet, 12 ezret, 6-8 ezret kapnak havonta. A Bursat sajnos nem tudom.

Aztán lehet, hogy Miskolcon másképp mérik, de szerintem hasonlóan.

2011. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Jó Szerencsét!


Miskolcon tanuló gépész vagyok. Rengeteg támogatás van, amit meg lehet pályázni, de ezekből csak párat vehetsz még igénybe, például a Közösségi Ösztöndíjat felejtős még számodra. Nem írkálom le a dolgokat, itt egy link, töltsd le a cuccokat, minden fontos adat benne van. Az oldalt meg tedd el könyvjelzőbe, mert ezen keresztül kell majd pályáznod.


[link]


Jó tanácsként fogadd meg: inkább szerezz be minden dokumentumot, és töltsd fel, add oda nekik a fénymásolatát, legyen több, mint ami kell, azt se hagyd ki, ami szerinted felesleges! Ha egyetlen egy olyan okirat hiányzik, ami pedig kellene, elutasítják a pályázatodat! Fellebbezésre van lehetőség, de nincs értelme, mert elutasítják arra hivatkozva, hogy utólagos dokumentum kiegészítésre nincs lehetőség...


Októberben pedig még nem kapsz semmit. Csak egy értesítést, hogy elfogadták-e a pályázatodat, vagy sem. Ha elfogadták, akkor november elején megkapod a szeptemberi-októberi támogatást visszamenőleg + az aktuális novemberi támogatást, egy összegben, szóval ha mondjuk 24.000 ft szoctámot kapsz majd, megdobnak 72.000 ft-al november elején. Utána kapsz még decemberben és januárban. Vége a félévnek, vége a támogatásnak. Következő félév elején le kell zongorázni újra az egész cirkuszt, mindenhol, ne a szeptemberi papírokat add le, amit lehet, szerezz be újra megint, mert elutasíthatják a pályázatot, arra hivatkozva, hogy régi a dokumentum!


A linken adat megvan, olvasd át őket, szépen leírják, miket kell beszerezni. De emellett ha felkeresed a Kar-od HÖK-jét, ott tájékoztatnak akár személyesen is, ne félj tőlük, segítőkészek.


Vivat Miskolc!

2011. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tehát, ha jól értem akkor novembertől hamarabb nem kapok semmit... ez elég szomorú, mert miből tudom akkor kifizetni a szeptember-októberi kollégiumot?! Hmm... Lehet diákhitel lesz, sajnos:S


Egyébként én is gépész leszek, esetleg ha lenne kedved megadhatnád az msn címed, hogy nyugottabban tudjak még kérdezni pár dolgot. Előre is köszi!


Esetlég méh ha valaki tud olyan támogatásról, amit szeptember-október környékén lehet megkapni, annak válaszát szívesen fogadom! Köszönöm!


Üdv.

2011. aug. 12. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én nem javaslom a diákhitelt, én is sok rosszat hallottam róla...:S Nem tudsz haladékot kérni majd a kollégiumi befizetésnél? Hogy ne kelljen ezért felvegyél hitelt! Nem tudom, hogy a miskolci egyetemen van -e, de létezik rendkívüli támogatás, ami csak egy félévre szól, tehát nem havonta. Még annyit tudsz tenni, hogy ösztöndíjra jól tanulsz, igaz az csak 2.félévtől jár. De ne vegyél fel diákhitelt, szerintem! :S
2011. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ava87 ***** válasza:
74%

Konkrétan Miskolccal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de a szoc. tám. az mindenhol a hallgatói normatíva egy bizonyos százaléka (mindig ugyan annyi).

Általában októberben vagy novemberben érkezik először, de szeptembertől jár. Szóval ha októberben kapod meg először, akkor kéthavit kapsz, ha novemberben, akkor három havit. Elég hülyén van ez így, mert tényleg miből éljen szeptemberben, akinek ez a megélhetését fedezi?

De ugyan így a diákhitelből sem látnál pénzt szeptemberben, mivel októberben utalják a kéthavi összeget először.

Nézd, azt neked kell tudni, hogy fel akarod-e venni a diákhitelt. A szoctám huszonpárezer forint. Ha ennyi nem lesz elég, akkor kell még pénzt szerezni valahonnan. Ja, a Bursát is érdemes megpályázni, bár annak se a folyamatát, se az összegét nem tudom pontosan.

Lehet dolgozni is, csak nem tudom, hogy Miskolcon mennyire lehet munkát találni egy diáknak, illetve hogy mennyire fér majd bele az idődbe.

A diákhitel egy olyan dolog, hogy kb. a későbbi keresetedből finanszírozod a mostani megélhetésedet. Nem egy sátáni találmány, viszont gondosan mérlegelni kell, hogy megéri-e, van-e más megoldás.

2011. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ava87 ***** válasza:
74%
Ja, eszembe jutott, hogy van még valami. A gólyapénz, vagy elsősök kiegészítő alaptámogatása. A szoctámmal együtt kell igényelni, ezt csak az első félévben lehet kapni, ez kvázi az ösztöndíj helyett van.
2011. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

És még mindig ott az önkormányzatnál megigényelhető BURSA is.

Az a helyzet, hogy októbernél előbb nem jutsz pénzhez.

Ha diákhitel is a vége, vedd azt is figyelembe, hogy nem muszáj neked azt a sok pénzt elkölteni (egy szemeszterre 200 ezer vehető fel), ha csak 50 ezer kell a kezdetekhez, azt felveszed és amint van pénzed vissza is tudod törleszteni, mert létezik az előtörlesztés is. Tehát ha minden kötél szakad felveszel egy kisebb összeget, aztán ha jönnek a támogatások vállalhatsz valami melót is suli mellett, abból meg már tudsz visszatörleszteni és másra is marad. Ne feledd ez is egy lehetőség, igaz nem a legjobb, de sokaknak legrosszabb esetben ez az utolsó mentsvár.

2011. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ. Örülök h segítetek nekem. Úgy döntöttünk, hogy édesanyám kér a bátyjától 100 000Ft-ot, és az fedezni fogja a szeptember-októbert. Utánna remélem lesz szoc. tám., mert ha nem, akkor hitel.


Köszönök még egyszer mindent! Nagyon rendesek vagytok!


Valamint a gépész hallgató kolléga válaszát még mindig szívesen fogadom! :)


Üdv.

2011. aug. 12. 19:22
 10/11 ava87 ***** válasza:
74%
Novemberre biztos lesz már, azon ne fájjon a fejed :)
2011. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!