Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fordító és tolmács mesterszakh...

Fordító és tolmács mesterszakhoz úgy kell elvégeznem az alapképzést, hogy a főszakon kívül a minorom is egy nyelv?

Figyelt kérdés

Mert úgy hallottam, hogy ahhoz hogy fordító és tolmács mesterszakra menjek, két nyelv kell, de itt az áll, hogy az előfeltétel az egyik nyelvből államilag elismert felsőfokú C típusú nyelvvizsga (ami meglesz ha elvégzem a főszakomat), a másik nyelvből középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga (ami már megvan).


[link]


Ha nem muszáj, nem választanék minornak nyelvet, hanem valami négy félévest (kettő is tetszik).


Mit tudtok erről?


2011. aug. 12. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a minor szaknak is nyelvnek lennie. Az alapszakodon belül is specializálódhatsz (pl. szaknyelvi specializáció), vagy felvehetsz más tárgyat minorként.
2011. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben biztos vagy? Jaj, de jó! De még megkérdezem a szeptemberi tájékoztatón
2011. aug. 13. 10:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok amúgy! :) Írnál valamit magadról? ELTE-BTK-s vagy? Vagy honnan tudod?
2011. aug. 13. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvi alapszakot végeztem korábban és utánaérdeklődtem én is a fordító és tolmács MA szaknak. (Végül tanár lettem.) Egyébként nemcsak idegen nyelv szakkal, hanem szinte bármilyen diplomával + egy felsőfokú, és másik nyelvből középfokú nyelvvizsgával lehet jelentkezni a fordító és tolmács MA-ra. Vagyis teljesen biztos, hogy nem kell (vagy nem nyelvi) minort felvenned.
2011. aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
DE JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! Ennek most nagyon örülök :)
2011. aug. 13. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!