Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen faktra menjek? (lent)

Milyen faktra menjek? (lent)

Figyelt kérdés

Szeptembertől leszek 11.es( gimibe járok)igaz választottunk már faktot,de szeretnék másra menni,de nem tudok dönteni,h mi érné meg és hogy miből tudnék esetleg emeltet csinálni.

1.Magyarból nem vagyok túl jó, abból emelt kizárva.

2.Töriből se de faktra járnék azért,hogy jobb legyen a közép szintű érettségim

3.Angolnál a nyelvvizsgám lesz beszámítva

4.Matek kizárva:)

5. Infóból van egy középszintű érettségim,de az csak 4es lett,de abból meg a programozást nem merem bevállalni

6.Turizmuson gondolkozok még,de abból meg nincs emelet.

7 Esetleg még biológia,de azt meg nem tudom mennyire nehéz:S


Szóval teljes pánik:S Valaki,aki tud légyszíves segítsen már!Nagyon megköszönném:)


2011. aug. 13. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, attól függ hol akarsz továbbtanulni. Nyilván felesleges matek faktra menned, ha nem akarsz mérnök lenni. Felesleges infora menned ha nem akarsz informatikus menni. Felesleges bioszra menni ha nem akarsz egészségügyben dolgozni stb..


Amúgy a törin nem biztos, hogy olyan jól felkészítenének középre, nálunk úgy volt hogy bejelöltem a középszint-töri faktot de a csoport 90%a emeltre akart menni ezért csak az emelt anyagot vettük, ami nagyon részletes, nagyon sok, és nagyon felesleges ha nem akarsz emeltre menni. nem lesz rá szükséged középhez. persze ez tanárfüggő, lehet hogy a te tanárod normális és nem csak az emeltesekkel foglalkozik hanem adna külön feladatot. :D

2011. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ... én nem mennék törire, mert a középszint is magas volt nekem, és mivel volt törióránk 11-12-ben, aminek az a feladata h a középre készítsen fel, csak emelt fakt lett volna.

Én kémiára jártam, mert kémia szakra jelentkeztem, ahova fel is vettek, szóval megérte :)


Egyébként mivel mennél többre? egy emelt töri vagy emelt biosz érettségivel? Én személy szerint a bioszra szavazok, mert pl töris diplomával se mész sokra...

2011. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)Az a baj,hogy még nem tudom hova akarok menni.Nálunk belehet többre is adni max beadom törire,bioszra meg turizmusra és ha mondjuk a törin csak emelt anyagot mondanak azt lehet hagyom :D Vagy a 3közül vmelyiket ami nem szimpi :)
2011. aug. 13. 22:21
 4/11 anonim ***** válasza:
azért az angolt nem biztos hogy el kénr felejtened, mert van nyvizsgád...én némettel vtam így meglett 14 évesen a közép, aztán utána le se sz*rtam és most már alig emlékszem vmire, pedig nyelv az mindig, mindenhol jól jön, sőt sok helyen (egyetem, munkahely) elvárás és nem a papír, hanem a tényleges tudás...
2011. aug. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Matekra mindenképpen menj, mert, ha nem BTK-ra mész, hanem valamilyen normális szakra, akkor muszáj lesz tudnod és értened a matekot, amire a középszint kevés.
2011. aug. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

^csak az informatikára, a mérnökire, meg max a közgazdasági szakokra kell matek, a kérdező mondta is, hogy a matek kizárva, tehát nyilvánn nem olyan szakra fog menni ahol ömlesztik a matekot.. és mi az, hogy 'valami normális szakra?' miért, szerinted szerinted a BTK-n nem normális szakok vannak? Azzal, hogy előadod milyen sznob vagy, nem fogsz a kérdezőnek segíteni, lehet, hogy éppen kitalálja, hogy mondjuk tolmács akar lenni vagy töri tanár és elmegy BTK-re.. és azért vicces, hogy szerinted tolmácsnak meg tanárnak lenni 'nem normális'... szerinted az a normális munka amelyikhez matekot kell tanulni? nem tudom te melyik bolygón élsz.


Amúgy kérdező, vannak szakok amiket már most kizárhatsz. Menj fel a felvi.hu-ra, ott a szakleírásoknál találsz minden szakról részletes infót, hol helyezkedhetsz el vele, miről szól a szak, mit fogsz tanulni stb.. olvasd el őket kategóriánként, és nyilván lesznek olyanok amik nem tetszenek egyáltalán. így nyilván mondjuk ha nem akarsz bioszra/kémiára/orvosira/ápolónőnek menni, kihúzhatod az emelt kémiát meg bioszt.

2011. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindjárt nézelődök a felvin köszi :)Igen pl a kémia se a kedvencem :) De monjduk az orvosira emelt biosz elég lenne? Vagy oda nagyon kell a kémia is?
2011. aug. 14. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
mindkettő nagyon kell rá, eddig csak az egyikből kellett felvételizni emelt szinten [biosz, kémia, fizika] + az egyik másikból középszinten. ezt számították be, szóval mindkettőből kell érettségizni, de viszont most már úgy lesz hogy kettőből is emeltet kell tenni. a biosz mellett fizikából vagy kémiából.
2011. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

07:37-es... üsd arcon magad, és képzeld azt, hogy én adtam... szerinted azt mondta, hogy a BTK-n nincsenek normális szakok? a szabad bölcsészet mióta egy jól keresett szak, hány szabad bölcsész ismerősöd van, aki el tudott vele helyezkedni? Nyilván a tanári vagy nyelvi dolgok ez alól kivételt képeznek...

Ha kémia, matek nem a kedvenced, akkor orvosi, és minden természettudományi, informatikai, mérnöki szak kizárva, marad a jog, bölcsészet, egészségügy (bár szerintem oda is kell kémia) zeneművészet stb...

2011. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig a jogi szakok tetszenek a legjobban.
2011. aug. 15. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!