Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha jelentkezem főiskolára/egye...

Ha jelentkezem főiskolára/egyetemre lehet az első évet rögtön halasztani?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni kicsit külföldre dolgozni, élni. Még van egy évem középsuliba, most kell majd jelentkeznem február környékén. De félek hogy ha kimegyek egy évre és visszajövök és akkor jelentkezek túl sok minden megváltozik, mondjuk bevezetnek ilyet h két tantárgyból emelt szintű stb. Vagy ez rám így nem vonatkozna?
2011. aug. 16. 14:54
 1/5 anonim válasza:

Úgy tudom nem tudsz addig halasztani, amíg nem végeztél el legalább egy félévet vagy évet.

Nekem volt már ilyen, el se kezdtem az első évet; újra kellett jelentkezni.

2011. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, legalábbis ahova én jelentkeztem, ott nyilatkozhatok arról, hogy passzív félévet szeretnék. Ez csak egy félévre szól. Létezett régen halasztás is, az egész évre szólt, de az adott intézményben kéne megkérdezned.
2011. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy lehet halasztani, de mindenképpen az adott intézményt kérdezd meg.
2011. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most leszek 12-es, a következő évfolyam(ok)nak igen-igen esélyes a két emelt szintű érettségi bevezetése (mint kötelezettség jelentkezéskor). Minálunk is volt róla szó, de szerencsére nem buzdították ezt (is) ránk.

A lényeg a lényeg hogy ha jövőre nem felvételizel hanem kimész külföldre, akkor nagy az esély rá hogy te már bele fogsz abba a csoportba tartozni. A legegyszerűbb persze az lenne ha most csinálnál két emeltet, de ez nem ilyen egyszerű.

2011. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ELTE-re jártam, és már az első félévtől lehetett szüneteltetni a jogviszonyt. (De beiratkozni ettől még kell!)

De! Ez lehet, hogy kivételes, nem tudom, mert a felsőoktatási törvényben az van, hogy "Az első szünetelésre - ha a tanulmányi és vizsgaszabályzat eltérően nem rendelkezik - csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor." (50. § (1))


Úgyhogy azt tanácsolom, mindenképp kérdezz utána ott, ahová felvettek.

2011. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!