Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem az a tapasztalatom, h...

Nekem az a tapasztalatom, h minden 10ből 9nek gondja van ezen tárgyakból (matek, közgáz, stat). Kinek milyen tapasztalata van a témát illetően?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden csak a tanító tanár kérdése. Ezek a tárgyak szerintem tipikusan olyanok, hogy ha az alapokat jól elsajátítod, később könnyebb és egyszerűbb azokra építeni, folyamatosan fejleszteni a tudásod.


Így van ez az idegen nyelvekkel is. Egy jó kezdés, a megértett melléknévragozások, az ésszerűen felépített mondatok, csodákra képesek!


Ha a tanárotok rosszul magaráz, vagy te nem tudsz ráhangolódni az ő logikájára, azt tanácsolom, otthon szabadidődben fordíts több időt a tanulásra (és próbáld meg értelmezni, ne bemagolni!). Így képes leszel tartani a tantervet.

2011. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit ma oktatásnak hívunk, az nem oktatás, csupán képzés. Sok mindent nem értettem én sem, amikor suliba jártam. Suli után, felnőttként lesz csak időd mélyebben elmerülni a dolgokat átitató filozófiában.


A matek filozófiai vonala az aranymetszésnél és a Fibonacci sorozatnál fogható meg, a közgázé ott, amikor felismered: nem közgazdaságtant, hanem pénzgazdaságtant tanítanak. A statisztika meg úgy hülyeség, ahogy van :)

2011. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utólag visszagondolva nem tanították meg gimiben rendesen a matekot, pedig nem egy szar gimibe jártam...alkalmazott közgtan-ra mentem, 5-ös matek érettségivel. Sosem gondoltam h bajom lesz a matekkal, de a függvényanalízis és a diff.egyenteletek kifogtak rajtam első félévben, 2. félévben sikerült 3-asra :) Statból nekem a regresszió rész volt nehezebb. Ami a közgáz tárgyakat illeti nekem a makróökonómia a kedvencem,amiért hülyének is néznek páran, de sztem a tanár nagyon jó és amióta a matekkal is többet foglalkozok, azóta értem a km-es egyenlet levezetéseket is.
2011. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!