Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lehet a kovetkezmenye?

Mi lehet a kovetkezmenye?

Figyelt kérdés
Most leszek egyetemista. Ketten berlunk majd egy lakast,a masik lany nem tudom, hogy kapott e,de mi a tulajjal semmilyen szerzodest nem irtunk ala, csak adom neki a penzt. Erhet engem barmi atrocitas? Illetve irtunk,de csak "magunknak" kezzel sajatot, az nem hivatalos.
2011. aug. 22. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Most akkor van szerződés, vagy nincs?
2011. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs,mert ha hazilag irsz otthon 3 sort, tollal, nem hitelesitve kozjegyzovel meg senkivel,az feltetelezem nem minosul szerzodesnek.
2011. aug. 22. 09:55
 3/9 anonim válasza:

Én azt mondom, hogy mindenképpen legyen a kezedben valami hivatalos szerződés, így megelőzheted az olyan eseteket, hogy amíg ott laksz vagy esetleg miután kiköltözöl jogtalanul követeljen rajtad bármit is, pl. elmaradt lakbér, tönkrement mosógépet csináltasd meg stb.


A kézzel írottnak sok értelme nincs ha csak ketten írtátok alá, tanúk nélkül.

2011. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, de epp ezert, mert elvileg hivatalosan nem laktam ott, o se kovetelhet semmit...Tehat ez oda-vissza bizalmi dolog. En arra voltam igazabol kivancsi,hogy a torveny szempontjabol mi vonatkozik ram. De mivel o a tulaj ezert talan neki neccesebb e szempontbol,ugyanis neki kellene adoznia ezutan, mert ez neki plusz bevetel es nem nekem, a lakas szerzodes nelkul se olcsobb.
2011. aug. 22. 11:58
 5/9 anonim válasza:

A követelést nem hivatalos úton gondoltam, vannak szemét emberek akik pl. telefonon vagy személyesen tudnak zaklatni utána, hogy szerintük tartozol nekik és fizess, holott nem, láttam már ilyet.


Bizalmi alapon semmi nem működik, ne bízz senkiben.

2011. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben van igazsag. Nem ismerem nagyon ot, de en nem vagyok magyar, es sokat segitett nekem, hogy a felvetelit is el tudjam intezni, kezdetben sok kommunikacios problemam volt.
2011. aug. 22. 12:19
 7/9 anonim válasza:

Ha ilyen jó fej akkor meg tudtok beszélni valami hivatalosabb szerződést, amiben legalább a legalapvetőbb dolgok (bérleti díj, kaució, bérbe vétel időtartama) le vannak írva, én azt mondom anélkül ne költözz be sehova, főleg ha külföldi vagy, és ha gond van nem nagyon tudsz hová menni.


Volt rá példa, mondjuk akkor magyar fiatal ment külföldre, ott is nagyon jó fej volt a bérbeadó, mindenben segített, a lány megbízott benne, naivan előre kiutalták az aktuális és a következő havi bérleti díjat, a bérbe adó meg ezek után felszívódott. Nem elrettenteni akarlak, csak azt mondom ne bízz meg senkiben akinek pénzt adsz, vagy pénzt vársz tőle.

2011. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mar adtam neki kauciot, de nem varta csak kesobb,de mivel kaptam kulcsot, ezert igy tartottam helyesnek, es 2 havi berleti dijtol eltekintett, mert nem leszek 2 honapig itt. Volt a hivatalosrol is szo, de sajnos en amugy se nagyon ertenem a hivatalos szoveget, ha nem angolul van, hogy mit irok ala, igy nekem az is kockazatos.
2011. aug. 22. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem papírra kellett volna írni, ahnem kinyomtatni, és két tanúval együtt aláírni. Azért a közjegyzői vagy ügyvédi hitelesítés nem várható el mindig ilyen esetben, ha csak nincs néhény tízezernyi felesleges forintod. Rendben, hogy utóbbival hivatalos, de anélkül is érvényes lenne a szerződés.
2011. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!