Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótfelvételivel költségtérítés...

Pótfelvételivel költségtérítés diákhitelből milyen papírmunkák várhatóak időrendi sorban?

Figyelt kérdés

A diákhitel igényléstől kezdve a tantárgyak felvételéig?

Nekem még van kredit beszámításom is, amit még az etr lezárása elött el kell intéznem. A tanterves papírt az eggyes tantárgyakból a taulmányi osztályon is megkaphatom vagy a tanárokat kell személyesen megkeresnem?

Ilyen papírokra gondolok: diákhitel igénylés, engedményezés, beiratkozási papír, diákigazolvány igénylés,kredit elfogadtatási papír. Irjatok még ha kifelejtettem vmit.

Ügye csak 29-én fogok hírt kapni h felvettek-e.

Válaszokat előre is köszi.


2011. aug. 24. 23:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem először várd meg a beiratkozást, addig nem fogsz tudni diákhitelt igényelni. Utána mehetsz oda! Azt nézd meg a diákhitel honlapján, hogy van-e a diákhitelesek és a te sulid között megállapodás. Mert ugye ez azt jelenti, hogy egyből a sulidnak utálják a pénzt, ugye?:) Ha van akkor sima ügy, csak kérned kell. Ezt a diákhiteleseknél. Elvileg október közepén utalják az első diákhitelt. Szóval ha hamarabb van a tandíj befizetésének dátuma, akkor halasztást kell kérned!

Nálunk úgy van, hogy a kreditbeszámítási kérelmet az orientációs héten kell leadni, de nem a beiratkozásnál. Azt nyomtasd ki és töltsd ki, majd megkérdezed, hogy hol kell leadni! Diákot még nem igényeltél??? Az tuti, hogy még nem maradtál le semmiről, szerintem magadnak kell intézni a diakigazolvany.hu-n, de szerintem a TO-n is kérdezd meg!

És szerintem ha kreditet akarsz elfogadtatni, akkor már voltál előzőleg kapcsolatban egy felsőoktatási intézménnyel. Nekünk ilyenkor ki kell tölteni egy lapot, amelyben nyilatkozol, hogy hány államis félévet használtál el stb. Nézz utána!

2011. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!