Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kellene 2012-től emelsz...

Miért kellene 2012-től emelsz szintű érettségi az egyetemi felvételhez?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy most már nem elég a közép szintű, hanem emelt kell, de nem értem miért, mikor 60-60%-os középfokú elég a jelentkezéshez, és ha ehhez van valami többletpont, akkor jó pár szakra egyszerű a bejutás. Szóval minek az emelt szintű? Inkább írja meg 70-80-90%-ra a közepet, és sima a bejutás.

Én jövőre érettségizek, és egyetemre akarok menni, de nem akarok emelt szinten érettségizni. Ahová jelentkezni akarok ott idén 235pont volt a felvétel.


2011. aug. 25. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
most még nem kell
2011. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
volt ilyen elképzelés, hogy kötelező lenne emelt szinten érettségizni egy vagy két tárgyból az egyetemhez, most nem tudom, hogy áll a dolog
2011. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Talán így kevesebben kerülnének be.Már kettes középszintűvel is be lehet jutni némely szakra.Aki kettes érettségit tud produkálni,az szerintem ne járjon egyetemre.

Létszámcsökkentés jól jönne.

2011. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Miért kerülnének be kevesebben?

Tök mindegy, hogy emelt vagy közép, mindenki ugyanazt fogja írni.

Ez olyan, mintha a boltban nem fél kiló húst kérek, hanem 500 grammot. Attól, mert más a "mértékegység", a minőség-mennyiség nem változik.

2011. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha kevesebb embert akarnak, akkor csökkenteni kell a keretszámot.
2011. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Persze,mindenki,nyilván.Csak nem biztos,hogy mindenki egyforma jó eredménnyel.Egy jó középszintűre matekból elég lazán fel lehet készülni.Egy emelt szintűhöz azért kell némi többlettudás.

Egy mérnöknek jelentkező szerintem igenis írjon emelt fizikát vagy matekot vagy bármi.Aki egyetemre jelentkezik,rendelkezzen már némi többlettudással.Nem kell mindenkinek diplomát szereznie.

Ha igazán csak a legjobbak mehetnének,nem lenne ennyi hülye a szakokon,mint most.Vagy felvételi,az lenne a legtutibb.

2011. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Miféle színvonalas szak lehet az 235 ponttal?
2011. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Valószínű fsz.Vagy mérnöki.

Azt sem tartom normálisnak,hogy a felsőfokú szakképzést egyetem indítsa.Az szakképzés.Minden gyökér sík hülye diákigazolványt kap és elmondhatja magáról,hogy egyetemista,holott csak jogi asszisztens.Na ne már!!!!

2011. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

10:09-nak:

Szerintem lenne pár szak, ahova ennyi a ponthatár, de te az életben nem végeznéd el.

2011. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem az vagyok,de például mire gondolsz?

Mérnökire?Már oda is sokkal-sokkal magasabb pont kell.

2011. aug. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!