Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Cad-Cam informatikus a CNC...

A Cad-Cam informatikus a CNC programozó új neve?

Figyelt kérdés
Van értelme elvégezni, jól el lehet helyezkedni vele?
2011. aug. 25. 17:32
 1/9 ZETAS ***** válasza:

A CAD CAM informatikus az nem CNC programozó.

CAD szoftver pl az Autodesk Inventor, vagy Catia V5. Ezekkel gépészeti tervezést tudsz végezni.

Ezekbe/re épül be a CAM, ami a gyártástechnológia számítógépes tervezése és modellezése Ergo: mindkettőhöz kell mérnöki végzettség (min mérnöki tudás) mert még ha tudja használni a programok funkciót, akkor nem biztos, hogy műanyag-forgácsolás paramétereit jól adja meg, vagy a tervezett konstrukció nem hemzseg a hibáktól (bennszülött, túl drága megoldás, szerelhetetlen stb.)


A CNC programozó is megkíván legalább egy technikus végzettséget, de neki se tervezni nem kell sem a gyárthatóságot nem kell vizsgálni. Kap egy alkatrészrajzok/modellt és vagy G kódokkal megcsinálja a ciklust, max javaslatot tesz mert gyártástechnikailag drága, vagy nehézkes az eredeti alkatrész.


Igen el lehet vele helyezkedni. Sokaknak papírjuk sincs belőle, de érteni mindenképp kell. A srác akit zéró papírral felvettek pl NCT vezérlést kente-vágta, volt is ideje 1-1 alkatrész ciklusát bepötyögni, kitalálni a szerszámozást.

2011. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, ha valaki elvégzi a cad-cam informatikust az hiába ért hozzá nem fog tervezni, mert mérnöki végzettség kell? (elvileg emelt szintű végzettség, magasabb mint a technikus)Gondolom az előny, ha van mellé valami gépész végzettség, jobban ért hozzá, gondolok itt anyagismeret, rajz, szerszámozás, gépgyártástechnológia stb...
2011. aug. 30. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikos vagy? Mikor és hol akarod kezdeni? Hátha segíthetek :)
2011. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
12-es vagyok, jövő májusban érettségizek, utána szeretném rögtön kezdeni, van már szakmám (fémforgácsoló). Székesfehérváron vagy Oroszlányban szeretnék tanulni. Köszi.
2011. aug. 30. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Hallod a fémforgácsolóval már el lehet helyezkedni :) Azok kellenek még vidéken is :)
2011. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de tovább akarok tanulni.:) Azt nem értem amúgy miért írják sok helyen ezt a képzést úgy, hogy Cad-Cam informatikus-CNC programozó, ha nem sok köze van a kettőnek egymáshoz? Jó tudnak Cad-Cam-esek programozni, lehet még jobban is, de eléggé félrevezető....
2011. aug. 30. 16:02
 7/9 ZETAS ***** válasza:
47%

Ez a CAD CAM informatikus CAD CAM szoftvereket fejleszt.

Ezzel nem tervezhetsz (nem is tudnál mérnöki dolgokat).

Különböző javításokat, magyarosítást, licenc managert stb programozási feladatait javíthatnád. komplett szoftvert fejleszteni te nem fogsz, mert Magyarországon nincs ilyen jellegű szoftverfejlesztés. (na jó van 1-2, de az specifikált terület, vagy ritka ismeretlen szoftver, konvertáló progikat asszem itthon is csináltak nem egyet).


Szerintem te tervezni akarsz és CNC megmunkálóközpontoknak gyártástechnológiával foglalkozni. Én a tervezőmérnök, vagy egy gépészmérnök végzettséget preferálnék. Egy CNC vagy PLC programozó netto 90 körül keres, mert nem kell hozzá diploma.


Pár segédlet:)

[link] letöltéseknél

[link]

itt sok hasznos infó van

Az egyik leggyakoribb CAD szoftverhez tutorialok pl:

http://www.youtube.com/watch?v=6wcND2mN-Zg&list=PL71F164105E..

Autodesk termékek amúgy szerintem a legjobbak!


pár jó tanács:!

Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Kecskeméti Automatizálsi Fősuli, Nyíregyházi Fősuli kerüld!

és a többi noname szrt is! BME, BMF, Szent István egyetem stb!

2011. aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ZETAS ***** válasza:
mármint BME, BMF, Szent István azok már nem noname:D
2011. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így van, pont ezért nem akarok mérnöknek tanulni, mert az már mást csinál. A Cad-Cam-esek közelebb vannak a technologizáláshoz, egyébként nem szoftvereket fejleszt , inkább mérnökök által megtervezett alkatrészeket rajzol, műhelyrajzokat készít, összeállítási vázlatokat készít, technológiákat ír, CNC-ket programoz. Legalábbis nekem ezt mondták a tanárok, csak az nem volt tiszta miért írják sok helyen azt, hogy Cad-Cam informatikus-CNC programozó, mert azért az másabb....
2011. aug. 30. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!