Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így nem lenne nehéz a BME-VIK...

Így nem lenne nehéz a BME-VIK mérnök informatikus szak?

Figyelt kérdés
Idén végzek és ezt a szakot is szeretném megjelölni. Infóból 1,5 éve érettségiztem középszintem 83% lett. Fizikából 5-ös voltam de már 2 éve nincs és sokat felejtettem. A matekot emelt szinten tanulom és 5-ös vagyok belőle. Programozni viszont egyáltalán nem tudok és amúgy is felejtettem infóból. Nem lenne így nehéz? Előre is köszi a válaszokat. 18/l
2011. szept. 22. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
igen
2011. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el C programozást tanulni, a fizikát nézd át, illetve legyen fogalmad a limeszről és a deriválásról. Matek is kelleni fog, nem is kicsit. Ha érzel magadban elhivatottságot, akkor menni fog. Ha nem, akkor vért fogsz pisilni.
2011. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
előzőnek mondom, hogy még 11edikbe is volt emelt matekon fakton limesz meg deriválás, szóval ahhoz nem feltétlen kell fizikázni. viszont programozást ha nulláról kezded fősuliba, akkor akadhatnak problémák..
2011. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából a matek miatt nem aggódom, már tavaly vettük az analízist idén meg deriválunk úgyhogy szerintem azzal nemm lenne gond. A programozás aggaszt meg a fizika mert sokat felejtettem. Ezen a szakon milyen szintű fizikát tanítanak?
2011. szept. 26. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:

2011.09.25. 11:42-es vagyok.


A matekot azért írtam, mert nagyon sokan elfelejtik a tanultakat, és megszívják. Ahogy a fizikát is. Meg az a nem mindegy, hogy teljesen megváltozik az oktatási módszer, elméleti központú lesz a gyakorlatias helyett. A fizikától meg nem kell túlságosan félni, a villanyos fizika durvább.

2011. szept. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. szept. 27. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Megtanítanak ott mindent, ami kell. Elmondom, hogy én hogy mentem oda. (Lány vagyok én is.)


Először is, én 23 (majdnem 24) évesen kezdtem a szakot. Fizikát, matekot 5 éve nem tanultam. Matekból úgy mentem oda, hogy nem tudtam, hogy mi az az "e". Gimiben nem tanultam deriválni, integrálni, mert akkor még tök más pályára készültem, soha nem voltam matek faktos. Infóból sem érettségiztem. Illetve évekkel később csak, a rendes érettségim után, kiegészítőként. Sz*rabb lett, mint neked, pedig az is csak középszintű volt. Programozni autodidakta módon tanultam


Nos, ilyen előélettel sikerült egész tűrhető tanulmányi eredményt produkálnom. Egészen időben sikerül végeznem, úgy tűnik. Az tény, hogy keményen tanultam mindig is, de semmi gondom nem volt a tárgyakkal.


Én azt javaslom neked, vágj bele. Hajrá! :)

2012. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!