Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a duplázás az...

Mit jelent a duplázás az érettséginél?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a választ.
2011. aug. 26. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha továbbtanulsz (egyetem, főiskola), kétféleképpen számolhatják a pontjaidat.


1. TANULMÁNYI PONTOK + ÉRETTSÉGI PONTSZÁM

2. ÉRETTSÉGI PONTSZÁM x 2


A másodikat nevezzük duplázásnak. Egész egyszerűen kétszerezik az érettségi pontjaidat. (az érettségi pontod pedig a szak két tantárgyi követelményéből adódik, például 60%-os matek és 75%-os fizika az 135 pont, duplázással 270 pontod lenne, amihez mondjuk még jöhetne nyelvvizsga, vagy akármi ami többletpontnak számít)

2011. aug. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Elfelejtettem megemlíteni... csak hogy tisztább legyen: azt, hogy milyen módszerrel számoljanak neked a kettő közül, vagy hogy melyik tárgyat nézzék, NEM te döntöd el. :) Felvételikor a rendszer automatikusan a legeredményesebb módszerrel fog számolni neked. (tehát úgy számol, hogy a lehető legmagasabb pontod kaphasd az eredményeid alapján)


bocsi, fáradt vagyok és lehet, hogy hülyén fogalmazok.:D

2011. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 féle pontszámítási mond létezik.

A duplázás az, amikor nem veszik figyelembe sem a középiskolai eredményedet, sem pedig az érettségi átlagodat, csak és kizárólag a szak által kért 2 érettségi tárgyakat nézik. Ezeknek a százalékos eredményét összeadják és kettővel megszorozzák (Duplázzák). Így maximum 400 pontod lehet, ehhez jön még hozzá a maximum 100 pluszpont.

Duplázásnál csak akkor kapsz emelt érettségiért plusz pontot, ha az a két tantárgy egyike.

Konkrét példa:

tehát Te felvételizel közgáz, gazdálkodás és menedzsment szakra. Tegyük fel, hogy 90 % matek és 90 % angol érettségid van, mind2 középszintű. Ez azt jelenti, hogy akkor te kapsz ezekért 360 pontot. Viszont mondjuk van egy emelt biológia érettségid, melyért elvileg járna a plusz 50 pont hiszen emelt, de mivel közgáz szakokon nem fogadják el, ezért nem is veszik figyelembe, tehát továbbra is csak 360 pontod van (kivéve nyelvvizsga, hátrányos helyzet stb)

2011. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon köszönöm szépen! Végre megértettem. Tényleg köszi :)
2011. aug. 26. 23:45
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy orvosi a cél (Semmelweis Egyetem-Fogorvosi) :) Remélem összejön, még van 2 év hátra a gimiből. :)
2011. aug. 26. 23:47
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi a kérdésért :D de pl spanyol-angol szakra ha nekem lesz 90% emelt szintű angol és 92% emelt szintű spanyol, akkor mindkettőt lehet számítani a pluszba, tehát +100 pontnak? köszönöm!
2012. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

2012-01-15 18:10-kor kommentelőnek válaszolnék:


Igen, megkapod a 100 plusz pontot, mivel mindkettő tárgy felvételi tárgy az adott szakra, illetve mind a kettő esetén elérted a 45%-ot így jár az 50-50 plusz pont.

2013. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egyik előttem szóló ezt írta: "Duplázásnál csak akkor kapsz emelt érettségiért plusz pontot, ha az a két tantárgy egyike." És akkor, ha a választott egyetemi szakom kér biológiát vagy idegen nyelvet vagy testnevelést és én tegyük fel id.nyelvből(közép) és testnevelésből(közép) dupláznék és emellett biológa emeltem van, akkor az beleszámítana +50 pontként. szerintem. Valaki erről tud valamit? másnak is hasznos lehet, számomra ez jelenti a duplázással kapcsolatos legnagyobb kérdőjelet, ezért írtam le, hogy esetemben mi a helyzet.
2013. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
56%
Nekem egy kérdésem lenne. Anglisztika szakra adtam be a jelentkezésem. Angol nyelvből 79%-os lett az emelt szintű érettségim. Ezen felül több emeltet nem fogok írni. Lehet úgy duplázni, hogy kettő középszintű érettségit duplázok (tehát például a történelmet és az irodalmat), mindemellett jár érte az 50 pluszpont az emeltért?
2016. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Emeltért plusz pontot csak akkor számítanak be, ha te azzal a tárggyal felvételizel. Amivel kénytelen is vagy, hiszen anglisztikára kötelező az emelt angol érettségi.
2016. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!