Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-ÁJK-Jog? (Kérdésed túl...

ELTE-ÁJK-Jog? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Idén leszek első éves a fent említett egyetem jogi karán. Rengeteg tantárgy közül választhatok fakultatívan, de nem tudom mindegyikről, hogy pontosan mit takar. Aki esetleg oda jár, és van tapasztalata, hogy milyen, örülnék, ha leírná :) Az is hasznos információ, ha szerinted nagyon szar.

Felsorolok párat tanárral (mert azért az sem mindegy), de a kimaradtakról is várok véleményt. köszönöm :)

(ezek jobban felkeltették a figyelmemet)

Pszichológia jogászoknak- Grád

Nemzetközi kapcsolatok (1)-Bíró

Bírósági tárgyalási stratégiák, érvelésrendszerek-Grád;

Gyermekjogi jogklinika-Gyurkó;

Büntető jogesetek komplex elemzése- Fleck/Lakatos

Nemzetközi jogi esetek-Kardos

Külügyi vitakör-Kajtár/Valki

+ Bevezetés az etikába - Földesi;Szociálantropológia- Karádi ;Politikafilozófia -Cs. Kiss ;Vallási és jogi kultúrák és viszálykezelés-Nagypál ; A közvetítői eljárás jogi és pszichológiai alapjai- Bányai; Gazdaságszociológia- Kelemen ;Pénzügy I.-Lőrinczi; Menedzsment I.-Steiger ;Globális uralmi rend-Pokol ;Morálfilozófia-Pokol ; Az európai civilizáció demográfiai zsákutcája ;Tagállami Európa-politikák- Mráz ; Nemzetközi kapcsolatok (1)-Bíró ; A középkori angol állam- és jogfejlődés; Fejezetek a büntetőeljárás és büntetésvégrehajtás történetéből-Pomogyi; Kultúrák azonosságai és különbözőségei-Bányai; Vallás, kultúra, párbeszéd-nagypál; ; A nemzetközi büntetőbíráskodás története kezdetektől napjainkig; Nemzetközi jogi esetek-Kardos; Külügyi vitakör-Kajtár/Valki; Bevezetés a jog és jogászképzés nemzetközi összefüggéseinek tanulmányozásába


2011. aug. 27. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár én pte ájk-ra járok most ennek semmi jelentősége,de ha értelmesen és hasznosan akarod elkoptatni az egyetem padjaid,akkor azt ajánlom, hogy csak is gyakorlatias jellegű órákat vegyél fel.Ilyen történeti meg elméleti sz@rokkal elmegy az idő és semmire nem tudod használni, de egy olyan óra ahol pl. egy komplex jogesetet elemeztek na arra már megéri bemenni. Ez az én véleményem, de majd meglátod.
2011. aug. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Engem is jobban érdekelnének a gyakorlatiasabb órák, de nyilván nem tudhatom mindegyikről előre, hogy mennyire az.
2011. aug. 27. 01:21
 3/4 anonim ***** válasza:

mondjuk a nevéből :Külügyi vitakör, Bevezetés az etikába, Szociálantropológia-,Vallási és jogi kultúrák és viszálykezelés,A középkori angol állam- és jogfejlődés;


pl ilyeneket fel nem vennék


Szerintem ezek jók:Nemzetközi jogi esetek-,Büntető jogesetek komplex elemzés


de gondolom van információ a kar honlapján az adott tárgyakról,ott utánanézhetsz

2011. aug. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszicho qrva jó, azt vedd fel, a tanár nagyon jó, az előadás is érdekes, hasznos. Ez egyébként TT.

A faktok közül meg azt, ami tetszik névről. Statot megéri, könnyebb lesz a vizsga, nem kell számolni.

2011. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!