Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia projektmunka hogyan?...

Biológia projektmunka hogyan? Milyen terjedelműnek kell lennie a biológia érettségire készült projektmunkának? Kézzel vagy géppel írott legyen? Mennyire hivatkozhatok más irodalmakra, vagy teljesen önállónak kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondták min 10 oldal. nyilván géppel írottan. ha akarod én 4 ezerért eladom nekem az enyémet. 19 oldal, képekkel illusztrálva, saját megfigyelésekkel, kísérlettel. akváriumi halakról szól. 2 éve érettségiztem szóbelire 49 pontot kaptam a megszerezhető 50ből.
2011. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlatot de már megvan a témám azon nem akarok változtatni csak ezekre voltam kíváncsi. KÖszi
2011. aug. 29. 19:05
 3/6 anonim válasza:
100%

Érdekelne,első válaszoló, hogy te milyen "kísérleteket" végeztél illetve mi volt a témája a projektmunkádnak. Nem tudom milyen témát szeretnék,de a halas téma tetszik és nincs ötletem, hogy miről lehetne írni.

Előre is köszi a válaszod!

2012. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: vizsgáltam rokon halak összeikrázását (konkrétan dániók zebra és leopárd változatát), kishalak növekedési ütemét és életben maradási arányát szárított tápokkal és természetes tápokkal etetve, guppik farokformájának és színeinek öröklődését több generáción keresztül... de én könnyű helyzetben vagyok, mert jó 6-7 éve tenyésztek halakat. :-)
2012. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Húú igen ez elég összetett és bonyolult (legalábbis nekem), de azért nagyon köszönöm a válaszod. Azóta kitaláltam egy új halas témát, amiről lehetne írni: A betták agresszív viselkedése a fajtársakkal szemben. Esetleg tudnál segíteni, ha ennyire benne vagy a halas témában vagy bettákkal nem igen foglalkozol?
2012. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem tartok labirintkopoltyúsokat, de van ismerősöm akinek ők a kedvencei (gurámik, betták...).

így önmagában nem teljesen igaz, hogy agresszívek a hímek, mert nagyobb akváriumban simán lehet több hímet is együtt tartani, mert kialakítják maguk közt a rangsort. viszont ha kiveszed az alfa hímet, akkor kitör a "háború" az addig békésen egymás mellett élő betták között, hogy melyikük vegye át a helyét. így belegondolva tényleg sok érdekes dolgot lehet róluk írni. mondjuk, ha egymás mellett tartassz több hímet külön akváriumokba, akkor a sok stressz meg magamutogatás miatt kezdenek el olyan nagyra nőni az uszonyaik, mint amilyeneket a boltokba lehet kapni. tenyésztők is így csinálják. igazából a természetes betta hímek közel se rendelkeznek olyan fejlett uszonyokkal, kizárólag a hátúszójuk alakjából lehet megkülönböztetni őket a nőstényektől. meg a szaporodásuk is érdekes, a habfészekkel meg a jellegzetes udvarlási szokásaikkal.

2012. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!