Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mely magyar egyetemeken,...

Mely magyar egyetemeken, főiskolákon lehet felvenni tesióraként a lovaglást? És milyen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Úgy h kapsz érte aláírást/kreditet. És mennyit kell érte fizetni? És milyen az oktatás?
2011. aug. 29. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kaposváron asszem tuti, mert pl ott vannak a ménesgazdák is és ők ott lovagolnak az Akadémián. De onnan pontosat nem tudok.

Én PTE-re járok Pécsre, ott érdeklődtem, hogy fogadják el a lovaglást, mint tesit. Ha rendszeresen versenyzel, van fix edződ elvileg azt elfogadják. Ha lovagolni tanulnál, akkor ők az orfűi Tekersi Lovas panzióval vannak leszerződve, az ottani edző aláírása kell és az ő óradíjuk szerint lovagolsz (ha jól emlékszem 2000-2500Ft), a tárgyat csak akkor fogadják el, ha a félévben minimum 10szer elmész, vagyis összesen 20-25 ezer+ útiköltség.


Még esetleg Keszthelyen a Georgikonon lehet lovagolni, meg talán a SZIE-n Gödöllőn, de utóbbi csak kósza gondolat.


Ha ennyire érdekel, akkor keresd meg a Kaposvári Egyetem, a Pannon Egyetem Georgikon karát, vagy a Szent István Egyeteme HÖK-jeit, ott szerintem tudnak neked segíteni és pontosabb választ adni. (SZIE-ben nem vagyok biztos)

2011. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!