Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai fiatalok munkat es sok...

A mai fiatalok munkat es sok penzt akarnak hivatas helyett. Te mit gondolsz errol, korai lenne a palyavalasztas?

Figyelt kérdés
19 eves, egyetemista vagyok, egeszsegugyben. Azt gondoltam ide segitokesz, empatikus emberek jonnek, de nagyot tevedtem. Megszoktam kerdezni, hogy miert vannak itt, mit varnak a szaktol es azt tapasztalom, hogy nincsenek felkeszulve erre a kerdesre. Par percig gondolkoznak, aztan jonnek a valaszok, amik a kovetkezok: "anya azt mondta", "kulfoldon sokat kereshetek vele", "kozel van a lakasunkhoz", "nem vettek fel mashova"... En gimi utan nem ereztem magam eleg erettnek erre a dontesre, ezert hagytam magamnak egy ev gondolkodasi idot. Addig kulfoldon dolgoztam, tapasztaltam. Most ugy erzem nem csak racionalisan, de emocionalisan is eleg erett vagyok, ehhez a szakhoz. Tudom, hogy nem leszek vele milliomos, talan nem lesz 2 szintes hazam, nem all BMW a garazsban, de segitek masoknak es ezzel en is egyre jobb ember leszek. Nekem ez a fontos, megertem, hogy masnak mas, szukseg is van sok kulonbozo emberre, de a tobbsegnek goze sincs rola mit akar. Van ertelme igy kezdeni egy iskolat? Miert ilyen bizonytalanok sokan? A kozepiskolai oktatas rendszerben van a hiba, vagy valami masban? Mit gondoltok errol es hany evesek vagytok?
2011. okt. 13. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

a hiba alapvetően a mai fiatalok felfogásában van - szerintem. jól mondtad, nem arra hajtanak, hogy élvezzék, amit majd dolgozni fognak (lehet, kevesebb pénzért), hanem hogy egyáltalán legyen munkájuk, az élvezet/hasznosság második helyre szorul a pénz mögött.


egyre több fiatal érzi nyűgnek a tanulást, ld. a millió blogra feltett napi rendszerességgel a suli borzalmait taglaló posztokat. csak arra lennék kíváncsi, h ők mik akarnak majd lenni, és hogy akarják elérni...

2011. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom, hogy maradjon meg ez a gondolkodásod! De! Azért a pénztelenségbe, hálátlanságba, lenézettségbe bele lehet fáradni rendesen.


Majd amikor egy év munka után nem tudsz elmenni nyaralni, mert nem lesz miből, kerülgetitek egymást a kis lakásban, a gyerekedet nem tudod táborba elengedni, stb, stb.

2011. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok a penztelenseg fogalmaval, szegeny a csaladom, tudom mi az ha nincs mit enni. Sokszor nem nyaralasra, de kenyerre se futotta, hat ittam a vizet, hatha az telit... Ezek utan en is szamitasba vettem, hogy azert ne egy milliomodik magyar szakos legyek (ami egyebkent szinten erdekelne) hanem olyan ami keresett, atlagosan! fizet es nagyon szeretem. Tudom, ez szerencse kerdese is, hogy valaki talaljon egy ilyet, de sokan at se gondoljak, nem is keresik, az egyetlen motivacio a penz. Fontos, mert az ember penzbol el, de szerintem ne az aljjon az ertekrend tetejen. (persze, van akit kifejezetten a "penzes" szakma erdekel, azt nem is biralom, de itt tenyleg olyan emberek vannak, akik gyakorlatilag azt se tudjak hova jottek)
2011. okt. 13. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Az emberkék el vannak veszve, sajnos én is ezt tapasztaltam az egyetemen.


Viszont hálás vagyok azért, hogy megtaláltam a munkám, ami a hivatásom is egyben. Sokaknak ez nem adatik meg. Te is megtaláltad. Ettől sokkal boldogabb ember leszel, pénz nélkül is, mint ők.

2011. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez komoly társadalmi probléma. A tízenévesek nagyon motiválatlanok és fogalmuk sincs, mit akarnak majd csinálni. Ez nem feltétlen az ő hibájuk. Mindenhol azt látják, hogy az emberek rühellik a munkájukat, mert nem látják a kiutat a megélhetésért való kűzdelemből. Így érthető, hogy nem hivatásként tekintenek a munkára, hanem a megélhetés feltételeként. Ha már úgyis muszályból csinálják, legalább fizessen jól! Ez az általános felfogás, és csak kevesek találják meg a hivatásukat.
2011. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!