Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova tovább? Segítesz hivatást...

Hova tovább? Segítesz hivatást választani?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok leérettségizni és már lassan egy idegen kérdése sem az lesz, hogy szia van cigid?, hanem, heló, hol fogsz továbbtanulni?

Az átlagom amúgy 4.2 - 4.3 között van. Érdeklődési területeim a magyar, földrajz, jobb napjaimon a történelem :) Matekból szörnyű vagyok (3-as). Anya azt akarná, hogy hivatali munkám legyen (ő szociálpolitikus), én viszont nem akarnék ilyen munkát magamnak. Gondolkodtam az újságírásban (mert jól tudok fogalmazni és a saját szórakoztatásomra írogatok történeteket, de anya szerint ebből megélni nem tudnék) illetve a pszichológiai szak is érdekel. Ti mit tudnátok ajánlani, ami a fent említett kritériumoknak megfelelne?


2011. aug. 29. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van cigid?
2011. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyukádnak is igaza van noha azt is szem előtt kell tartani, hogy jó esetben amit tanulsz majd érettségi után az lesz a jövőbeli pénzkereseted, szóval valami olyan kell amit szeretsz különben bele fogsz őrülni x év alatt.

Szerintem nézz körül, hogy mi az ami érdekel és azokon belül keress olyat amiről tudni, hogy általában nem olyan szakma ahova évente több ezer ember kerül ki és pályázik a munkahelyekre.

2011. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Humán édeklődéssel nem könnyű manapság. Az újságírás meglehetősen bizonytalan kenyér. A pszichológia jobban hangzik, de ahhoz nagyon sokat kell tanulni.
2011. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem könnyű, sőt dög nehéz, de mit tehet az ember lánya, ha a reálra nem áll rá az agya? Jó, fizikával még valahogy csak-csak megbirkózom, de matekból siralmas vagyok.. Amiben jó vagyok/szeretném csinálni azokat pedig leírtam, a segítségnyújtás illetve az írás. Nincs más olyan, amiben húú de jó lennék, pedig nagyon örülnék neki, ha olyan fejem lenne, mint a tesómnak :( Ő vérbeli matekos..
2011. aug. 29. 22:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Na közben azért elgondolkoztam, hogy mi érné meg. Elmegyek jogásznak az ugye 5 év utána pedig 2 év, míg a jegyzői szakon is végzek. Utána kell vennem egy praxist, mint az orvosoknál. Azért az elég drága mulatság, viszont a családom finanszírozni tudná ezt nekem (igaz, elég nehezen). És igen, ennek elég kihasználás szaga van, viszont ahogy beindulna a "vállalkozás" szépen lassan fizetném vissza nekik a rám áldozott pénzt. 3-an vagyunk testvérek, de a jövőt nézve anyámék nyugdíja (ha lesz egyáltalán) épp arra lesz elég, hogy kifizessék a villanyszámlát. Muszáj lesz valamelyikünknek gondoskodnia róluk és olyan fizetéssel legalább meg tudnám tenni. Hülyén hangzik amit levezettem?
2011. aug. 31. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:
4,2es átlaggal nem jutsz be pszichológiára. Még csak ötössel se.
2011. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!