Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyész diplomával hol helyezk...

Vegyész diplomával hol helyezkedhetek el?

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves (Debreceni Egyetem TTK-kémia szak) három év múlva elvileg lesz egy BSc-s vegyész diplomám. Hol lehet elhelyezkedni ezzel? Úgy értem gondolom gyógyszergyárban, rendőrségnél akár laborban, vöröskeresztnél laborban. De hol még? (Akár Magyarországon, akár külföldön)


Mindenképp legyen meg az MSc is, vagy a BSc is elég?


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2011. aug. 29. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Msc nem árt, de Bsc után azonnal érdemes munkát keresned, és kiderül, hogy mennyire kapós. Bár szerintem az. Konkrétan nem gyógyszertárba jó ez, de bármilyen vegyészeket is bevonó gyártás, tervezés szóba jöhet (vegyipar, gyógyszeripar). Ez azért így elég sokrétű.


Ha véletlenül itthon mégsem sikerül elhelyezkedned, külföldön szintén hasznosítható tudás, akárcsak a mérnök vagy az orvos, de ehhez tökéletes idegennyelvtudásra van szükséged. Tehát ha máshol nem, akkor kint BIZTOS, hogy lesz melód. Sőt, ha teheted, végezd külföldön az Msc-t.

2011. aug. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nézd meg az álláshirdetéseket! tele van vegyészeket, vegyészmérnököket, vagy egyéb olyan szaktudást keresőkkel, amire vegyész is jelentkezhet. és egyáltalán nem csak laborba porosodó melók vannak, meglepően sok az ilyen áruértékesítő, ahova szintén vegyészt keresnek, mert vegyipari vagy orvosi termékeket árulnak. legalábbis nyugat-magyarországon, ahol én élek, sok ilyen hirdetés van. olyannyira, hogy én már most el tudnék helyezkedni laboránsként, hogy még nem is végeztem az egyetemen. ezért is jöttem át matek szakról kémiára.
2011. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Angolból van nyelvvizsgám, és úgy érzem, elég jól beszélem a nyelvet, elég jól értem is.


Nem nagyon találkoztam még vegyészes álláshirdetéssel, de lehet, hogy nem jó helyen kerestem.


Jöhetnek még válaszok, esetleges tapasztalatok :)

2011. szept. 2. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!