Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mester szakon melyiket erdemes...

Mester szakon melyiket erdemesebb tanulni megelhetes szempontjabol vegyesz vagy onkologus?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Onkológus mesterszak? Ezt meg honnan a csudából vetted? Onkológusnak orvosi egyetem elvégzése után lehet szakosodni...
2011. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Felvin olvastam. En is furcsallom, de meg nem astam bele magam, minen esetre eleg vilagosan volt leirva.
2011. márc. 15. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ökológia véletlenül az az onkológia?:D
2011. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, az olvasas alapfokon meg megy. :)
2011. márc. 15. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kérlek linkeld be, mert most már tényleg érdekel a dolog:D
2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


A molekuláris biotechnológia szakirányt választókat a képzés felkészíti molekuláris interakciók leírására, molekuláris és rendszerszemléletű biológiai és genetikai ismeretek biotechnológiai kutatásban és fejlesztésben való alkalmazására, biotechnológiai gyógyszerkutatási és fejlesztési tevékenységre, molekuláris diagnosztikai módszerek kifejlesztésére és alkalmazására, valamint új terápiás módszerek, illetve hatóanyagok kifejlesztésére, különös tekintettel az onkológiai vonatkozásokra.

Ez utobbira gondoltam, lenyegeben mindegy, hogy onkologus vagy orvosi biotechnikusnak nevezzuk, az utolso mondat lenyege, hogy uj modszerek, gyogyszereket utan kutat kulonosen az onkologia teruleten. Nem ezt teszi az onkologus? Na, de ha mar igy belejottel, valaszolnal a kerdesre is? Vegyesz kontra onkologus/orvosi biotechnikus?

2011. márc. 15. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez utobbira gondoltam, lenyegeben mindegy, hogy onkologus vagy orvosi biotechnikusnak nevezzuk, az utolso mondat lenyege, hogy uj modszerek, gyogyszereket utan kutat kulonosen az onkologia teruleten. Nem ezt teszi az onkologus? "


Azért ez így hülyeség, már ne is haragudj.

Az onkológus orvos. Nem új technológiák után kutat, hanem kezeli a daganatos betegeket, beállítja a gyógyszeradagjukat, meghatározza a terápia menetét, stb.


Egyébként ha tisztességesen akarsz megélni, akkor vegyész. Az orvosok szarul keresnek (közalkalmazotti bértábla), meggazdagodni csak hálapénzből lehet.

2011. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jah bocs, leragadtam az onkológusnál. Mostmár gondolom csak a vegyész és ez a cucc van versenyben, amit bemásoltál.

Szerintem mindkettő használható. Ami jobban érdekel:)

Ha inkább egészségügyi terület érdekel, akkor a második.

2011. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha a biotechnológiával foglalkozó szakembert onkológusnak nevezed, akkor ilyen elven a villamosvezetőt kevered majd a villamosmérnökkel. Végül is mindkettőnek köze van az elektromossághoz...
2011. nov. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!