Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan igazoljam a halmozottan...

Hogyan igazoljam a halmozottan hátrányos helyzetet?

Figyelt kérdés
van egy lapom ami harmadik évre szólt, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagyok, de idén már nem járt nekünk ez a lap. most akkor ezt a lapot küldjem be ami már nem érvényes? vagy így nem is kapom meg a pluszpontot?
2011. aug. 30. 08:18
 1/4 ava87 ***** válasza:
Azt a lapot honnan kaptad? Onnan kell újra igényelni a megállapítását. Nem tudom, hogy nálatok helyileg hol bírálják el ezeket, de oda kell beadni a szükséges igazolásokat, ott meg is mondják, mi kell hozzá, meg adnak hozzá nyomtatványt.
2011. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát ezt az önkormányzattól kaptuk.

azt tudom, hogy ilyen lapot kell beküldeni a felvételihez.

csak azt nem tudom, hogy ezt ami lejárt azt beküldhetem-e és kapok-e pontot.

mert idén nem kaptuk meg, mert a szüleim keresete 2-3 ezer forinttal meghaladta a határt és így már nem számítok halmozottan hátrányos helyzetűnek a most következő tanévben.

2011. aug. 30. 17:04
 3/4 ava87 ***** válasza:

Ebben az esetben nem tudom, hogy jó-e a lejárt, de a legtöbb esetben semmire nem jó az, ami már nem érvényes.

Akkor ezek szerint erre az évre is kitöltötték a nyomtatványt, beadtátok az igazolásokat, csak nem fogadták el, vagyis nem állapítottak meg halmozottan hátrányos helyzetet?

Na, kicsit utánanéztem pontosabban a dolognak. Szóval ugye akkor vagy halmozottan hátrányos helyzetű, ha már eleve hátrányos helyzetű vagy ÉS a szüleidnek legfeljebb 8 általános végzettsége van. Ez a rész ugye nem függ jövedelemtől. Szóval ha a szüleid többet keresnek párezer forinttal, akkor ez a hátrányos helyzethez való besorolásnál lehet gond.

Na most:

"A hátrányos helyzet igazolására a jelentkezőnek be kell nyújtania:


a) a jegyző vagy önkormányzat által kiadott határozatot vagy igazolást arról, hogy középfokú tanulmányai


- rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapott, vagy

- rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény kapott"

Itt az a bibi, hogy nekem nem tiszta, hogy ez azt jelenti-e vajon, hogy VÉGIG, mind a 4 évben, vagy esetleg az nem számít, ha az utolsó évben már nem.

De tudod mit? Ezzel hívd fel az Educatio-t, ők meg fogják tudni mondani.

2011. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát igen szerintem is megfogom őket kérdezni, mert ugye beadtuk a kérelmet és elutasították, szóval a tankönyveket is kikellett fizetnem meg minden.


amugy járt minden évben tényleg, csak most nem. viszont csak a tavalyi lapom van meg, a korábbiak nincsenek :/


köszi a választ :)

2011. aug. 30. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!