Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga kiváltja az...

Nyelvvizsga kiváltja az érettségit?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem (vagyis 2012-ben)

Németet tanulok 11 éve, de nagyon nem megy... Bemutatkozni sem tudok igazából.

Az angol sem megy annyira hogy letudjak érettségizni belőle. Szerintem egy spanyol nyelvvizsgát simán letudnék tenni viszont. Az kiváltaná a nyelv érettségit, vagy senkit nem érdekelne a nyelvvizsga?


2011. szept. 2. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem váltja ki.
2011. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a nyelvvizsgáért plusszpontokat kapsz, de kötelező érettségizned.
2011. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az para. Köszi a válaszokat!
2011. szept. 2. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam ezzel, angolul szinte semmit nem tudtam csak bemutatkozni meg pár alap dolgot, németet tanultam persze iskolán kívül de azt nem tudtam volna érettségire így össze hozni na ez most mindegy. A lényeg az hogy sokáig szenvedtem az angollal szinte semmi nem ment belőle, eljártam külön angol korepre is az iskolai tanáromhoz és az nekem teljesen meg adta a tételeket így hogy mik lesznek a kérdések azt leírta nekem angolul mellé magyarul is plusz a lehető legkönnyebb választ hozzá azt teljesen be magoltam amennyire azt lehetett és kész 3 asra összejött nekem. Szóval ha ez nem megy akkor kérd meg a tanárt hogy segítsen neked. De a nyelvvizsga nem váltja ki az érettségit plusz ponthoz jó lesz.
2011. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltja ki csak plusz pontot jelent a továbbtanulásnál. Miért nem érettségizel spanyolból? Szerintem valahogy megoldható lenne hogy egy olyan iskolában tegyél idegen nyelvből érettségit ahol spanyol nyelvet lehet tanulni.
2011. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A suliban nincs lehetőség spanyolt tanulni, és amiből nincs heti 2 óra nem lehet leérettségizni úgy tudom. Spanyolt egyedül kezdtem el tanulni, de ha egy tanár foglalkozna velem vagy nyelviskolába mennék az simán menne. De attól nekem még nem lesz meg a német érettségim (meg még jó pár embernek) alapból nem egy könnyű nyelv a német, ráadásul az oktatás színvonala is olyan hogy semmilyen... Eltudtok képzelni egy olyan órát ami leghátsó padból úgy néz ki mintha mindenki be lenne tépve, még a tanár is?! Katasztrófa komolyan... =D
2011. szept. 2. 16:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2 évig kell tanulni minimum ISKOLÁBAN és kapni belőle jegyeket, hogy érettségizhess... sajna...


Meg lesz az az érettségi, nálunk is megvolt.Volt olyan gyerek aki majdnem visszakérdezett, hogy "miazanyámvan? de persze volt a tipikus "Ich habe nicht gelernen, ich möchte improvisieren" mondat is. (Bocsi ha nem jó a mondat, 12 évig tanultam németet, 5-ig angolt, angolból érettségiztem...)

2011. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!