Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik számítanak bele az érettsé...

Mik számítanak bele az érettségi pontokba?

Figyelt kérdés
pl mint az ECDL meg nyelv vizsga. stb
2011. szept. 2. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát pluszpontot kapsz nyelvvizsgáért, emelt szintű érettségiért, hátrányos helyzetért, különböző sportteljesítményekért, OKTV helyezésért. Nagyjából ennyi, illetve még van 1-2 , de úgy ez a krémje a dolognak. Ugye erre voltál kíváncsi? Én úgy tudom, hogy ECDL-ért nem kapsz pluszpontot, de majd valaki megerősít ebben, nem akarok hülyeséget mondani.
2011. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi. Most ha kisebbségnek vallom magam akk kapok + pontot .... ez aztán az egyenlő bánásmód.
2011. szept. 2. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
érettségi pontba nyilván az érettségi eredményed számít bele és semmi más! feltételezem te a felvételi pontot akartad kérdezni. :-)
2011. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
arra nem kapsz pontot, hogy kisebbségnek vallod magad..
2011. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hátrányos helyzet nem csak azt jelenti, hogy kisebbség vagy. Jelenthetni, hogy van valamiféle fogyatékosságod, árva vagy, a családi háttered anyagilag bizonytalan , pl nekem volt egy osztálytársam, aki kb 20 pontot kapott arra, hogy a szülei ketten együtt 60ezer pénzt nem kerestek /hó...

Én mondjuk ezekkel annyira nem értek egyet, tehát mindenki az eszével jusson be, aztán az egyetemen/fősulin kapjon valamilyen anyagi támogatást.

A 3. válaszoló meg szerintem rosszul tudja, én úgy tudom, hogy roma származásért igenis kapsz pluszpontot. De ha még sem így van akkor én kérek elnézést!


Idéntől összesen 100 pluszpontot gyűjthetsz össze, 50-et kapsz egy emelt érettségiért (kettőért értelemszerűen 100-at), de csak abban az esetben, ha olyan tárgyból van, melyet az adott szak elfogad! Nyelvvizsgákért összesen 40 pontot kaphatsz ( középfokért 28, felsőfokért 40 jár, de két középfokért is negyvenet kapsz).

Ezek a leggyakoribbak, de felvi.hu-n fenn van, hogy mi számít pl hátrányos helyzetnek illetve mennyi pontot kapsz érte.

2011. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jelentkezési lapon a kutya sem kérdezi tőled, milyen etnikumú vagy. És emiatt abszolút nem érdekli őket.

A hátrányos helyzet sokféle dolgot jelent, pl. ha a szüleid nem végezték el a 6 általánost, vagy ha tényleg nagyon keveset keresnek, ha valamilyen értelmi vagy érzékszervi fogyatékosságod van stb.

2011. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!