Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a pincér/felszolgáló...

Milyen a pincér/felszolgáló szakma? Írnátok róla néhány infót? Érettségi után ezt a szakmát szeretném tanulni.

Figyelt kérdés

-Szakközépiskolában milyen tantárgyak, feladatok vannak?

-Szakmai gyakorlaton mimindent kell megtanulni?

-Hol mennyit lehet keresni vele? (pl. nagyobb étterem, kis kávézó)

-Mennyire fárasztó?

-Nehéz-e elhelyezkedni a suli befejezése után?

És még hasonló dolgokat szeretnék megtudni a szakmáról! Minden érdekel! Saját tapasztalatoknak és történeteknek is örülnék.

A válaszokat előre is köszönöm!

L/18


2011. szept. 2. 19:32
 1/3 anonim válasza:

nálunk pl: élelmiszer ism, pincér ism, gazdaság, komunikáció kb ennyi!

szakmai gyakorlaton meg kell tanulni amit csak tudsz! tányér fogást, tányér fajtákat, felszolgálási módokat, szóval mindent amit csak tudsz! minnél többet tudsz annál jobb pincér vagy!

én a gykorlati helyemen 13.104 ft-t keresek de van olyan étterem ahol 20.000 ft-t is megkeresnek. az elején nagyon fárasztó volt, de pár nap után belejöttem. az a lényeg hogy jó álló képességed legyen és nagy legyen a teherbírásod! az elhelyezkedésre még nem tudok válaszolni mivel még csak gyakorlaton vagyok, de én ugy gondolom hogy pincér mindig kelleni fog mert az emberek mindig fognak enni! ha nem is itt M.O-n de külföldön nagyon keresik a pincéreket! ha akármi kérdésed van nyugottan irj és válaszolok! 17/L

2011. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én vendéglős szakmán vagyok! ez ad szakács szakmát felszolgálót és vendéglátói üzletvezetőt. Pincér akarok lenni. felszolgáláson belül van kommunikáció óra felszolgálás alapjai kínálat összeállítás ilyesmi. Nagyon fárasztó munka. Sokat kell dolgozni benne egyhúzomban! jó tűrőképességed legyen mert vannak bunkó vendégek! 13e-t keresek én is de én is még csak gyakornok vagyok! egyébként sok ismerősöm felszolgáló Budapesten és jól keresnek nagyon! de rengeteg munka van!
2013. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem vendéglátó-idegenforgalmi érettségim van, most megyek Olaszba felszolgálni. Eddig egy kis étteremben dolgoztam. Én nem gyakorlatoztam, nekünk azt sajnos nem kellett. Nagyon kemény meló, a lábaidat rendesen megterheli. napi 12-14 órát talpon vagy pihenés nélkül. A vendégekben vannak bunkók, napi több 100 km-t mész, vágnod kell a nyelveket, a borokat és a borokhoz kapcsolódó dolgokat. Az ételekhez sem árt ha értesz. Nekünk volt gasztronómia, gazdasági, marketing, kommunikáció, ételkészítés, meg hasonló dolgok. Ha jó pincér vagy, akkor elég sokat kereshetsz!
2016. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!