Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mibe érdemes belevágni 34-35...

Mibe érdemes belevágni 34-35 évesen, hogy később a legminimálisabbra csökkenjen a tartós munkanélküliség veszélye?

Figyelt kérdés

Most 34 éves vagyok, egyedül nevelem a 3 gyerekemet, ráadásul nem dolgozom. :(

Érettségim van és egy számítástechnikai programozói végzettségem. Nyelvvizsgám nincs, de majdnem középszinten tudok németül, angolul nagyon minimálisan. Dolgoztam már programozóként, aztán informatikai ügyfélszolgálaton. Igazából azonban egyikben sem nagyon van tapasztalatom (a

programozás anno nagyon ment, de már évek óta nem foglalkozom vele). Amikor utoljára kerestem programozóként melót (Pesten), egy csomó helyre behívtak az önéletrajzom alapján, de a végén sehova nem én kellettem. Gondolom amiatt, mert nő vagyok, és van egy rakás gyerekem.:( Pedig

majdnem mindenhol elismerően néztek rám.) De az is lehet, hogy csak látszott rajtam, hogy nem szívesen dolgoznék programozóként? Mert az is az igazsághoz tartozik, hogy ügyfélszolgálati melóra is azért mentem, mert megutáltam a programozást, mert valami nőiesebb állást szerettem volna. Viszont abban az időben nem válogathattam, és mivel programozó a szakmám, értek is hozzá (minden öndícséret nélkül), logikus volt, hogy ebben próbálok elhelyezkedni. De, hát nem kellettem. :(


Ezután döntöttem úgy, hogy valami egész más irányba mennék el, de ekkor már az volt a legfontosabb számomra, hogy olyan területet nézzek, ahol nem hátrány se a korom, se a nemem, se a gyerekeim. Egyet találtam: egészségügy. Most lenne is rá lehetőségem, hogy ápolónak tanuljak iskolarendszerben, esti tagozaton, de az a baj, hogy heti 2 nap délelőtt lenne az oktatás. Nekem viszont dolgoznom kellene, hogy rezsit fizessek meg kajálni tudjunk, stb. Az ápolóit tehát valószínű, hogy nem tudom megcsinálni. Viszont valamit mindenképpen tanulnom kellene, hogy később, 5, 10, akárhány év múlva ne kerüljek megint olyan helyzetben, mint most vagyok. Tudom, nem lehet kiszámítani, hogy mit hoz a jövő, de egy piacképes diplomával és/vagy okj-val még mindig több eséllyel találhatnék munkát, mint szinte végzettség nélkül. Már most az van bennem, hogy mindenhez túl öreg vagyok, de tudom, hogy 10 év múlva még nehezebb lenne minden.


Az egyetlen, ami biztos, hogy dolgoznom kell. Akarok is, keresek is állást, de emellett szeretnék valamit tanulni délutánonként. Csak azt nem tudom, hogy mi legyen az.

Mérlegképes könyvelő és utána esetleg pénzügy és számvitel diploma? Vagy jogi asszisztens és jogász diploma? Vagy maradjak a kaptafánál, és menjek el webprogramozó okj-re? Még akkor is, ha már most tudom, hogy semmi esélyem nem lesz a jóval fiatalabb srácok (férfiak) mellett? Szerintetek melyiknek lenne több haszna, értelme a helyzetemben? Ezektől teljesen eltérő ötleteket is szívesen fogadok.

És igazából elég sürgősen kellene döntenem (mondjuk a hétvégén), mert mostanában kezdődnek ezek a tanfolyamok, és mindegyiknél kell legalább regisztrációs díjat fizetni, amit viszont nem kapok vissza, ha mégsem megyek. :(

Már egy hete csak ezen gondolkozom, mérlegelek, de még mindig nem tudom, hogy mit csináljak. Remélem valaki tud segíteni legalább abban, hogy milyen irányba induljak.


Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést, amiért ilyen hosszú lett. Próbáltam a legrövidebben megfogalmazni.


2011. szept. 3. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyet tudok: ápolónőnek ne menj! Szép foglalkozás, de az ágazat siralmas állapotban van, és 3 műszakban kell dolgoznod. Ez gyerekek mellett különösen nem jó.


Olyan területet nem tudok mondani, ahol ne lenne hátrány a 3 gyerek.


Szerintem előbb-utóbb lenne esélyed programozóként elhelyezkedni, de azt megutáltad...


Valami olyan munka kellene neked, amit legalább részben otthonról lehet végezni, vagy amit lehet részmunkaidőben végezni. A tanári szakma ilyesmi, ha van hozzá kedved, de sokat kell tanulmni hozzá, és keveset fogsz keresni.


Ha valami teljesen újat tanulsz, szembesülni fogsz a munkakeresők leggyakoribb problémájával: a tapasztalathiánnyal.

2011. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dajka
2018. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Értettségid van ?
2018. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!