Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az emberiség űrállomásokat...

Ha az emberiség űrállomásokat tud építeni és feltalálta az internetet, miért nem talált még fel valaki megoldást a munkanélküliség felszámolására és a teljes foglalkoztatottság elhozatalára?

Figyelt kérdés
Az emberiség fejlődése érdekes vonalak mentén halad. Olyan, mintha valami Asperger-szindrómás személy lenne, aki "menőzik" egyes témákban (űrhajózás, számítástechinka) viszont olyan egyszerű, alapvető dolgokat nem tud megoldani, hogy mindenkinek legyen állása.
2011. okt. 14. 17:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarnák, meg lehetne oldani.

USA-ban is volt válság, ki is dolgoztak közgazdászok egy olyan struktúrát amivel megszüntethető. Most is ki lehetne dolgozni.

2011. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Ha nagyon akarnák, meg lehetne oldani."


És miért nem akarja senki sem megoldani? Fontosabb pár repkedő űrhajó, mint az embermilliók akik a kilátástalanság közepette öngyilkosok lesznek, az utcán kóborolnak hajléktalanként, mert már ki is lakoltatták őket, vagy nem mernek családot vállalni, mert bizonytalan a jövő?

2011. okt. 14. 18:10
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez most nem teljesen válasz a kérdésedre csak leirom hogy nagyon nem kéne túlnépesedni mielőtt képesek leszünk kibővíteni az életterünket, ma még elég futursztikusnak hangzó dologkkal , pl mars kolonizálás. Tehát nem biztos hogy annyira aránytalan ez a fejlődés.
2011. okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Nah most leírom erről az én véleményemet!

Van pár ember(a munkaadó,cégalapító stb...)akié az adott hely.Nah h ő minnél több pénzt tudjon szerezni kevesebb munkást vesz fel több munkára.(ha sok ember dolgozna 1 munkahelyen a bér is kissebb lenne + nem érné meg)a technika fejlődése pedig csak rontani fogja a munkanélküliség arányát mivel egyre több mindent lesz képes ellátni 1 gép(aki ugye nem fárad,nem eszik és csak 1X kell érte fizetni)

1 másik nézőpont:az embert jobban foglalkoztatja az ismeretlen mint h mindenkinek legyen munkája és mindenki jól élje.Soha nem volt az h mindenkinek lett volna munkája és mindenki elégedett is volt vele,és sosem lesz.

2011. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az űrállomásokhoz és az űrhajókhoz ész kell és érdeklődés, a munkanélküliség megszüntetéséhez viszont az embereknek erőt kellene magukon venni, hogy foglalkozzanak mások bajaival.


Az utóbbi nem olyan könnyű, mint az előző.

2011. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

"űrállomásokat tud építeni"


Az amcsi űrkutatási program tízezreknek adott munkát.

2011. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Mert a világot az elnyomás működteti mindig is így volt és így is marad. Egész Afrikát lehetne etetni az usa fegyverkezésre fordított pénzeinek töredékével ,de nem érdeke ez. A munkanélküliség is érdek, a munkáltató érdeke .És a pénz náluk van és a hatalom is.Mivel ha sok a munkanélküli akkor bagóért fognak dolgozni az emberek ,mert minden állásra többszáz ember jut.Modern rabszolgaság ez.Persze most nem korbáccsal vernek ,csak éhendöglesz meg elviszi a bank a házad.
2011. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Nincs fejlődés, nincs olyan, hogy „emberiség fejlődése”

A bölcselet nem fejlődik –lásd Havas B: Ötezer év bölcsessége /előszó

[link]


– csak a technika fejlődik.

És az nem úgy, hogy az „emberiség feltalálta a …„

hanem úgy: találékony szellemű emberek feltalálnak, dolgoznak, fejlesztenek, és additíve ez adja a technika fejlődését.

És van egy mellékhatása. A technika mindig kétélű dolog!

Kevesebb élő munkaerő kell, egyre kevesebb az automatizálással…

A gépesítéssel a sok előny mellett számtalan társadalmi és pszichológiai probléma is született. Az emberi léleknek a kézimunka jó. ..

És van még egy rossz hír. A technikai fejlesztés ~95%-a a hadiipart szolgálja.

(tudtad-e pl, hogy a Coca-cola hadi védőitalként született?)

Amiből csurran-cseppen a sokaság részére, plazma tv, hogy az jó érezze magát, ne hőbörögjön, jó fogyasztó legyen, sőt jó fogyasztói idióta, minél kevesebb gond legyen, adja gyorsan aki a pénzt, és tűnjön el (gyorsétkezők, plázák)

Mindezeket érdekek mozgatják. Hogy mindenkinek legyen állása? Csak addig foglalkoznak vele, hogy ne zavarják a köreiket. Ezt nekünk kell megoldani. Magunknak és egymásnak segítve, másoknak. Nem háríthatunk, nem várhatunk az „emberiségre”

És mindeközben az egész földön mérhetetlen túlnépesedés van..

Régen kezdődött itt a nagy baj.

Chaplin: Modern idők

http://www.youtube.com/watch?v=CReDRHDYhk8

2011. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Koszond a globalizmusnak.

Kb az 1955-1980közötti időszakban a tőkésországokban sem létezett csak elméleti munkanélküliség. Az az mindíg sokkal több regisztrált állásajánlat volt mint munkanélküli. Ezt a lokális termelés és fogyasztás relatív egyensúlya tette lehetővé, ami sokkal érzékenyebben reagál a szkmák kereslet és kínálati mérlegnyelvének a gyakorlatra kifejtett hatásával.

Ahogy teret nyert a neoliberalizmus és Ronald Reagen kikönyökölte a tőke sokkal hatékonyab mozgásának lehetőségét, egyre torzabb lett ez a kifinomúlt egyensúly.

Mivel a termelés az olcsóbb munkaerő irányába mozdúlt> de ott nem talált mefelelő fogyasztásra " az alacsony bérek miatt" úgy megindúlt a termékek utaztatása a magasabb jövedelemmel rendelkező régiók felé. A problémát és a rendszer anomáliáját az okozza hogy akiknek fogyasztani kellene, onnan viszik el folyamatosan a munkalehetőségeket. Ez egy ideig a növekedéssel küszöbölték ki, az az amíg van növekedés és beruházás addig a folyamat folytonos, hisz ahonnan elvisznek alacsonyabb hozzáadott értékű munkákat, ott megjelentek a magasabb hozzáadott értékű munkák. De ez sem tartható hiszen a hitech beruházásoknak nincs annyi munkaerőlekötő képessége mint a manufaktúrális munkáknak. A kiutat a hitelezés jelentette, ami válságba is taszította a világgazdaságot. Persze ami a legjobban roncsolta az egészet az a profit elosztás eltorzulása. Az az a globalizmus nem csak a munkaerő oldaláról szívta el a fogyasztást amit hitelekkel pótoltak, hanem a tőkejövedelmek a lokalitásokon kívűlrekerülésével, az az nagytőkés multik tőkekoncentrálódásával is.

Hová vezetett ez az egész?


Hát nézz szét!

2011. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

" Egész Afrikát lehetne etetni "


Miért kell szaporodni mint az állat?Az USA lakossága nem nőtt szinte semmit míg egyes országok, de ezt mindenki tudja!Milyen ember az aki a nyomorba csinál gyereket? Annyi esze sincs hogy időben kirántsa!!

2011. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!