Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A munkanélküli segély jövedelem?

A munkanélküli segély jövedelem?

Figyelt kérdés
Egyetemi szociális támogatás űrlapjának kitöltésekor a munkanélküli segély az illető jövedelmének számít? Azt tudom, hogy az árvaellátás és az özvegyi nyugdíj nem számít annak. Tudna ebben valaki segíteni?
2011. szept. 3. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az számít jövedelemnek, amit munkavégzésért kapsz, tehát nem. De szoctámigénylésnél nyilván fel kell tüntetni segélyt is, pláne, hogy kell a munkaügyi központtól igazolás, arról hogy munkanélküli - ők meg rá fogják írni, hogy x összeget kap.
2011. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! Én is így gondolkodtam.

Mondjuk akkor elég érdekesen alakulnak dolgok: az egy főre jutó jövedelem 0 Ft a családban. Nem hittem, hogy ezt valaha megérem... :,(

2011. szept. 4. 00:12
 3/4 anonim ***** válasza:
De hát ha kap segélyt, hogy lesz 0 az egy főre jutó? Az csak akkor lenne, ha még segély se lenne.
2011. szept. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha a munkanélküli segély tényleg nem jövedelem, akkor az összjövedelembe se számít bele:

összjöv./családtagok=egy főre jutó jöv."

--> 0Ft/3fő=0Ft


A segélyek összegét pedig külön fel kell majd tüntetni az űrlapon.(3 fős család; apa: munkanélküli segély+özvegyi nyugdíj; 2 felsőfokú tanulmányokat folytató gyermeke: árvaellátás(2x))

2011. szept. 4. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!