Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy lánynak inkább a gépészmér...

Egy lánynak inkább a gépészmérnöki kart vagy az építészmérnöki kart javasolnátok? A gépészmérnökin vannak egyáltalán lányok? Kell ide kommunikációs készség?

Figyelt kérdés

Engem onnan is a Ipari termék- és formatervező mérnök szak érdekelne, de nem tudom ezzel mennyire lehet elhelyezkedni manapság..

és még nem tudnátok valamit mondani az Óbudai Egyetemről? Jobb mint a BME? és nehéz oda bekerülni? jó a légkör, a társaság? előre is köszi:)


2011. szept. 4. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Ipari termék- és formatervező mérnök"


Ez nekem nagyon elvontnak tűnik. Vagy válassz valami gyakorlatiasabb szakirányt, vagy építészmérnöki.

2011. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha építész, akkor a BME a legjobb (egyedül itt van építészmérnök képzés).

A bejutás nehézségeiről a felvi.hu statisztikái és a ponthatárok árulkodnak.

2011. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 reptoid ***** válasza:
29%

Az óbudait felejtsd el. Az előző nem írt pontos dolgot, építészmérnök képzés van máshol is, az építész képzés az, amire ő gondolhatott, de abban sincs igaza, mivel építész osztatlan is van még 2 egyetemen a BME-n kívül.

A tisztán gépészen elvétve vannak lányok, formatervezőn annál inkább, ahogy építészen is sokan vannak, ott fele-fele kb az arány, vagy több a lányok javára.

A bejutás kulcsa a rajzalkalmassági, fel lehet rá készülni. A ponthatár megütése már nem egy nagy durranás, ha az nehezen megy, akkor a bme-n lenne jóval nagyobb gondod is. Én 400 pont alatt senkit nem engednék a felsőoktatásba, de ez csak az én véleményem. A hangulat jó, imádtam bejárni mind az építészek, mind a gépészek óráira, pedig csak az építészekhez volt egy kis közöm, építős voltam.

2011. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is most ezen tanakodok, hogy gépészmérnök vagy építészmérnöknek menjek... :S így lányként nem merek gépészmérnöknek menni. Te hogy választottál végül?
2011. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én még mindig tanakodok:D de szerintem a gépész mellett döntök majd mert nem nagyon megy a fizika:S
2011. szept. 14. 16:24
 6/14 anonim ***** válasza:
Én az építőmérnök mellett döntöttem inkább. (eddig legalábbis ezen az állásponton vagyok). A gépészmérnök túl fiús nekem... De még mindíg nem tudtam tutira eldönteni :S
2011. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát ha jó vagy fizikából, akkor szerintem nyugodtan menj oda, mert az tényleg lányosabb:) én nem vagyok jó sajnos:( de még majd próbálom fejleszteni magam, akkor még esélyes lehet:D
2011. szept. 16. 16:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Középiskolában, csak 1 évíg tanultunk fizikát. Nem áll nagyon közel hozzám, annak ellenére, hogy értettem, mivel matekból is elég jó vagyok. Szerinted attól még érdemes odamennem?
2011. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

hát én nem tudom mennyire kell oda a fizika, az érettségi gondolom elég jól kell sikerüljön, hogy felvegyenek. ha te érted, akkor nem lehet nagy baj, bár ha csak 1 évig tanultad, akkor lehet hogy túl sokat kéne magadtól utánatanulni.. nem tudom..:S én viszont pont az, h tanulom már 3 éve, de nem értem, pedig matekból jó vagyok:D bár a tanár se valami..

szerintem érdemes oda menned, ha nem bánod, hogy egyedül kell tanulj..én nem bírnám mondjuk:D

2011. szept. 19. 18:17
 10/14 reptoid ***** válasza:
Építőre több fizika (de inkább mechanika) kell, mint matek. Építőn és építészen a legkönnyebb a matek a mérnöki szakok közül (azért itt is meghúzzák az évfolyam felét :D). Tipikus szórótárgy viszont a statika, szilárdságtan, dinamika hármas. Ebből a második hivatalosan is a BME legnehezebb tárgya, de azért meg lehet őket csinálni elsőre is, gyakorlás kérdése az egész (meg szerencse ^^).
2011. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!