Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rajz alkalmassági vizsgára...

Rajz alkalmassági vizsgára kell mennem 2 hét múlva az Ybl Miklós építészmérnöki karra. Mire számítsak? Mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ilyen rajz alkalmasságin?Van esélyem akkor is,ha nem tanultam műszaki rajzot?
2010. ápr. 23. 13:40
 1/4 P.Vik válasza:

pfff...mióta az eszem tudom rajzolok...ugyan sose jártam rajztanárhoz, de sose volt gondom a rajzzal. Jelenleg Győreben vagyok építészmérnök hallgató, de bepróbálkoztam a BME-vel és Sopronnal én csak róluk tudok infót adni!

Műszaki rajz hiánya annyiból hátrány, hogy kelleni fog térlátás, nézik azt is...szeretik az elnagyol művészi rajzokat, lehetőleg szén.Sopron nagyon durva...oda vér profinak kell lenni (meg nem árt ha van egy jó ismerősöd az egyetemen:S)

BME-n vicces volt...ott gyorsan kellet rajzolni és leginkább kroki amit kérnek...gyors skiccek, vázlatok szénnel, elnagyolva...erős túlzó vonalvezetéssel.

hirtelen ennyi:D

2010. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom megkésve írok, mert már megvolt, csak érdeklődök, hogy sikerült e neked? Én is voltam Múlt vasárnap és már megkaptam a hivatalos értesítőt hogy sikerült.


Valamit azonban nem értek. Hogy akkor a pontozás hogy is történt? Elméletileg 15 pont a kockológia, és 15 a rekonstrukció. Na most én két éve járok előkészítőre a BME-re ami azért sokkal dúrvább az Ybl-nél, ezért nagyon könnyű volt szerintem az ybl, de a kockológiára mégis csak 8 pontot kaptam. Viszont a rekonstrukcióra (amit sose csináltam azelőtt, ez volt életem első axonometrikus ábrázolása) 12 pontot kaptam a 15-ből. Ez számomra meglepő, én inkább fordítva gondoltam volna.


És most ugyan itt van előttem a papír hogy felvettek, de legszívesebben így is elmennék megnézni a lepontozott rajzom május 19-én, hogy akkor mi is történt.

2010. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szénnel(?)
2017. szept. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a "kockológia?
2017. szept. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!