Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék jobban tanulni?

Hogy tudnék jobban tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Mindig ráveszem magam a tanulásra , de mindig vonzz vmi..vagy a tv , vagy a gép , vagy a haverok..és nem tudok rendesen odafigyelni és inkább összecsapom , rosszabb esetbe meg se csinálom a házim.. Most már jobb lenne jobb tanulónak lennem mer ez már nyolcadik :( Tudnátok jó tippeket adni ?

Előre is köszi a válaszokat :D 14/L


2011. szept. 4. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, én nyolcadikban elég keveset tanultam... :D

Amúgy nincs elég motivációd. Tűzd ki, hogy csak akkor eszel csokit, ha tanultál. Vagy ilyesmi.

mondjuk én az írásbelit mindig a suliban csinálom meg... Lemásolom másokról, néha megoldom. Jó, nem hozom neked a rossz példát.:P

De ha nem érdekel a tananyag egyáltalán, akkor nem is fogod megtanulni normálisan. És hogy azokat kompenzáld próbálj meg jó jegyeket szerezni máshogy. Őőő.. És gondolj arra hogy NEMTUDOM KI JÖN BE NEKED is az okos csajokat szereti. ;)

VAGY, nézz VV-t, és hogyha normálisabban tanulsz, akkor nem kerülsz be a villába, szóval nem leszel egy sötét khm.... bunkó.:)

2011. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szabályokat állíts fel mint pl.:

-nincs gép,tv,haverok amig nem tanultál

- ha laptopod van akkor azt add oda addig a szüleidnek

- tv-t húzd ki

- majd ha végeztél mond fel a leckét a szüleidnek vagy tesódnak /ha nagyobb/ és ha ugy látják hogy rendben van akkor visszkaphatod a géped és visszadughatod a tv-t és mehetsz a haverokhoz

nálam ez bevált jo nem a legjobb volt de régen voltam ilyen 2-3 as most meg 1 2esem /szívatott a tanér/ 1-3asom 4 4esem a többi tárgyból 5ös voltam

17/l

2011. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia. A gép legyen mindig kikapcsolva, vagy ami a legjobb, áramtalaníts (nyomd ki a hosszabbítón a piros gombot ), így a tv-t se lehet 'véletlenül' bekapcsolni a távirányítóval. ha van a szobában elektromos óra, azt is kapcsold ki. ez azért is jó, mert igy majd nem bámulod folyton az órát, hogy 'jaj, már ennyi az idő, fel kéne menni facebookra', stb. lehet furán hangzik, de nekem segített :) A 8. osztályt tényleg nem kéne elszúrnod. Azért csak jobb, ha most megy el tanulással még 4-5 éved, érdemesebb most szenvedned kicsit, minthogy majd az elkövetkezendő 30-40 éved lesz elszúrva, mert korábban nem tettél semmit a tanulásért.


Engem valahogy nagyon foglalkoztat a jövőm. szeretnék egy biztos állást, olyat, amiben és is örömömet lelem. ehhez viszont csak annyi kell, hogy most jól tanulj. te is biztos tisztában vagy a mostani helyzettel, szegénység, válság,stb., ezért is kell a legjobbra törekedni. most a legkönnyebb, hidd el, amig ingyen van a tanulás. Sok év múlva meg majd fizetheted a drága angol tanfolyamokat, mert most nem tanultad,és egy álláshoz meg pont az kell..


Bocsi a kisregényért, de tényleg ez a helyzet.. azért remélem tudtam valamit segíteni :) hajrá!


18/L

2011. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. máj. 12. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!