Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell iskolába járni?

Miért kell iskolába járni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sokszor volt ez a kérdés, de sehol nem mondtak igazat, vagy nem fejtették ki.

Szóval a legtöbben azt mondják, hogy alapműveltség. Szerintem túl kéne esni ezen és belátni, hogy nem igaz. Aztán mások szerint, hogy ne maradjak hülye. Ezt nem is értem miért lennék attól hülye, hogy nem tudok helyesen írni, vagy nem tudok megoldani egy másodfokú természetes logaritmikus egyenletet. Aztán valaki azt mondja, hogy legyen egy kis rálátásunk sok mindenre. (Ezt meg is lehetne oldani, ha a tanár nem megutáltatni akarja a gyerekkel a tantárgyat, hanem megszerettetni és mást is tanítani, mint ami a tantervben van. De nem így van!!!) De legtöbben azt mondják, hogy tudjunk majd dolgozni menni, amit végképp nem értek, mert egyetemre elég két tantárgyból jól érettségizni, ott meg már olyan szakra megyek amilyenre akarok.

De akármi is az indok az iskolábajárásra, ha kettes leszek mindenből év végén ugyanannyi értelme volt, mintha otthon maradtam volna. (Vagy kevesebb)


2011. szept. 5. 15:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért kell iskolába járni,hogy fejlődjön ez a világ,ugyanis akármilyen hihetetlen,többen nem járnak iskolába ,mint akik járnak...pl szegény helyeken ahol ennivalóra sincs pénz.

Ha nem tanulnánk,akkor tudod,hova fejlődne ez a világ?! épp ez,hogy sehova...lennének tudósok,orvosok,vagy mondhatnék most bármit...tovább kell vinni a tudást,de ez csak akkor megy,ha mindenki tesz érte. Legalábbis én így gondolom.14/L

2011. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*nem lennének
2011. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy a kutatóknak semmi szükségük például az irodalomra, nyelvtanra, rajzra stb. Simán kihagyhatták volna a középiskolát és mehettek volna egyetemre, ahol akár négy évvel többet tanulhattak volna, ami őket érdekli és nem vett volna el 5000 órát az életükből a sok hülyeség.

Azt meg, hogy hol tartanánk, ha nem lenne iskola nem értem, lásd Amerikát. Tök hülyék az emberek mégis jól megy nekik. Pénzileg, és tudományilag is.

2011. szept. 5. 15:48
 4/19 anonim ***** válasza:

Te lehet hogy mindent eltudsz sajátitani a netröl de nem mindenki ilyen vagy nincs netje vagy ha nincs rákényszeritve semire akor semilyen hasznalható ágon nem fog elindulni

hány éves vagy hogy igy tudod melyik két tantárgy kel vagy mit fogsz dolgozni?


lehet hogy nem kéne mindent magasszinten ráeroltetni az embere de alapdolgokra szukség van nyelvtan helyes irás, angol és más nyelvek, alapveto matek, foldrajz jó ha tudod fejbol is mimere, torténelem hogy csinálták régen

lehet nem kéne olyan mélyen de mindenki más 20 gyerekbol 5 elsajátitja torténelmet mert kel neki de nem leht mindenkit egyénileg tanitani

a tobi meg csak nagyábol bemagolja es nem is érdekli de legaláb tud valamit o is

pérsze járhatsz magán tanárhoz

túl tág a tanitás ezért van minden évbe ujab és ujab rendszer

valaki nem is ért a gépekhez anak is pl meg kel tanitani ezt

stb stb nemtudom hova soroljam még:)

de egy biztods tanulni job mint tanitani ( foleg sokakat egyszere) és dolgozásnál is job

folegha kényszerbol dolgozol valami vackot

mert nem tanultál hogy job legy vagy amit szeretsz.

2011. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hid el aki tudja mit akar mar tudos akar leni :d vgy valami az hanyagolja amire nincs szukksége es tobire ráhajt és továbképzi magát máshol is

hogy lene tob ideje ha mást nem csinálna csak azt?:)

és akor hol lene az élete nem robot senki

odamene bárkihez es mondanák neki megyek holnap ausztriába

azt se tudná micsoda ńetán mert honan kéne ha nem is halot rola es a térképék nem érdekelték stb. de boven lehetne fejtegetni sajnos

végül meg is una aki folyton csak 1 dologra koncentrálna

2011. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha nem tanulnál mindenféle tantárgyat, akkor honnan tudnád eldönteni hogy mi érdekel, miben vagy jó, miből érettségizz és később mi legyen a szakmád?
2011. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Vegyük azt is alapul valaki játék programozó, vagy filmrendezö szeretne leni

nekik például mindenben otthon kel leniuk hogy igazán jót alkosanak

ok se zsenik etol még jo valamenyire azok:p akik ténleg maradańdot alkotnak

na jó nem sorolom továb

2011. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én nem netről, tanulnám meg, hanem járnék normális iskolába (mondjuk 9.-től), ahol azt tanulom amit akarok. A 20-ból 5 megy a történelem szakra, a többi ahová akar. És nem is kéne mindenkit egyesével tanitani.

Időm miért ne lenne, ha azt tanulnám, amit akarnám? Nyilván nem napi hát órában tanulnám, hanem mondjuk 3. Ehhez kapcsolódik, hogy szerinted mennyire egészséges heti 36 órát iskolában ülni?

Az Ausztriás példa pedig jó példa arra, hogy miért hazugság az, hogy alapműveltséget ad. Nálunk szerintem a 30-ból kb. 5-en tudják megmondani, hogy milyen égtáj (amit nem tudnak megmutatni) felé van ausztria, nagyjából hány kilométerre van, hány tenger veszi körül stb..

A filmrendezők meg programozók először utánanéznek, hogy mit csinálnak gondolom. De ha jobban tudod elmondhatod mennyire tudta egy filmrendező (nem dok. film) a filmje hátterét mielőtt elkészítette azt.

2011. szept. 5. 16:31
 9/19 A kérdező kommentje:
Olyan ember meg nincs, akit nem érdekel például a történelem egyik kora vagy a csillagászat egyik része, hanem mondjuk csak a szerves kémiára tud koncentrálni. Engem is van olyan dolog, ami érdekel történelemből (például Amerika a Kolumbusz előtti időkben, amiről egy szó nem esik egész évben) és mégis kettes lettem.
2011. szept. 5. 16:47
 10/19 anonim ***** válasza:

Jó de te edig jártál iskolába:)

én nemtudom mit hagytam voln ki tantárgyat mindet szetretem

rosz a rendszer az lehet de hogy légyen jó ha a nagyok nemtudják megoldani?

azt megérteném hogy 8. ig ne legyen ráeroltetes magasab muveltségre

hogy mindenkit kulon tanitsanak tantárgyanként csoportonként persze lene osztály aki csak irodalmat tanul stb ez irtó nehéz lene megcsinálni nem gondoltál bele? nincs anyi tanár és nem is lesz

igen van olyan akit semi nem érdekel biztos

hogy az életben hogy éljen meg vagy majd késöb elsajtátja ha kell

egyszerüen nemtudok jó megoldást senki nem tud te tudsz?

most let kitalálva hogy nebukjon meg senki nemtudom hogy megy általánosba legalábis 4 vagy 8 ig nmtudom

de ugy gondolod 9.ig csak othon lenének a gyerekek? vagyis iskolába nem mivel lenének foglalkoztatva?

egyetemek is viszonylag még csak átfogo këpet tanitanak. szakirányosodni nagyon késon lehet de mint irták nem mindenki tudja hogy mit akar majd dolgozni van aki egyetemista és nem tudja

letesz 6 diplomát valakinek az iskola az élete

én is joban örülnék tanulgatni akár minden félét még

te milyen szakirányt szeretnél tanulni?:)

2011. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!