Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell iskolába járni?

Miért kell iskolába járni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már sokszor volt ez a kérdés, de sehol nem mondtak igazat, vagy nem fejtették ki.

Szóval a legtöbben azt mondják, hogy alapműveltség. Szerintem túl kéne esni ezen és belátni, hogy nem igaz. Aztán mások szerint, hogy ne maradjak hülye. Ezt nem is értem miért lennék attól hülye, hogy nem tudok helyesen írni, vagy nem tudok megoldani egy másodfokú természetes logaritmikus egyenletet. Aztán valaki azt mondja, hogy legyen egy kis rálátásunk sok mindenre. (Ezt meg is lehetne oldani, ha a tanár nem megutáltatni akarja a gyerekkel a tantárgyat, hanem megszerettetni és mást is tanítani, mint ami a tantervben van. De nem így van!!!) De legtöbben azt mondják, hogy tudjunk majd dolgozni menni, amit végképp nem értek, mert egyetemre elég két tantárgyból jól érettségizni, ott meg már olyan szakra megyek amilyenre akarok.

De akármi is az indok az iskolábajárásra, ha kettes leszek mindenből év végén ugyanannyi értelme volt, mintha otthon maradtam volna. (Vagy kevesebb)


2011. szept. 5. 15:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ugye még téged is érdekel:) sokminden

sajnos igen nem nagyon tanitják általánosba de még késobse ami megfog

csilagászat stb nem ir senki más:s

medig kiváncsi lenék mi a véleményük én is

2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én fizika irányba szeretnék továbbtanulni és én bőven meg lennék napi 1 matek, 1 fizika esetleg néha 1 kémia órával. (látod, egy tárgyat választottam és máris három tárgyat tanulok miatta, ezért nem igaz a robotolás).
2011. szept. 5. 17:02
 13/19 A kérdező kommentje:
8.-ig tanuljanak ALAPműveltséget (hogy hol van Ausztria) és ne mást. 9.-ben már a legtöbben tudják mit akarnak.
2011. szept. 5. 17:07
 14/19 anonim ***** válasza:

Igen lényegében egyet értünk:)

csak hát a rendszer a rosz:d az egész:) nem egy dologra gondolok

de hát csak fejlodik a világ:)

gyüjteni kel tábort és javaslatokat teni mindenhol egyszer csak továb lépnek

nekem is amugy 5 töl nagyon nehéz volt suli és nem szeretem tul sok uj bonyolult dolgot folyamatosan aztán 9 tol mindent szeretem meg adig is magát tańtárgyakat

nem értem énse mért kél egy általános iskolában anyira elméluedni nem életkozeli dolgokban

hát mindegy hátha irnak masok is:)

2011. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én a középiskolát se szeretem. De leginkább a tanárok tudják megjavítani ezt a rendszert. Nem bejönnek 9.-be első órán és elkezdenek hadarni az ősvándorlásról, hanem megkérdezik a gyerekeket, hogy érdekli-e őket ez a téma, akar-e valaki történész lenni, szeretnének-e mást hallani, szeretnének-e beülni másik tanár órájára stb. (najó, az utolsót nem).
2011. szept. 5. 17:31
 16/19 A kérdező kommentje:
Két remek film jut erről eszembe: az egyik Az élet iskolája. Az ottani óra tényleg jó óra, a másik a Rossz tanár. Soha nem volt még nekünk olyan óránk, ahol kosárlabdával dobálták a gyerekeket. Ebbe nem is az óra a lényeg, hanem, hogy a jövő év elején már szeretett tanítani. Igazi tanároknak ez miért nem megy?
2011. szept. 5. 17:49
 17/19 anonim ***** válasza:

Amugy ez ténleg egy jó élgondolás a diák mondja meg moröl akar tanulni

felvet egy témát sorendben vagy ahogy kel

adig még valakit nem érdekel de it van az ha csak 1 valakit érdekel valoszinuleg valamekora tobség kel tehát mindég

de máris job ha fél osztály alar is arol tanulni amit tanitanak:)

szeríntem valahogy kiis vitlezhetnék ezt

2011. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a kommenteket, de szerintem is felesleges iskolába járni. Legalábbis néhány embernek biztosan, köztük nekem is. Elmegyek az iskolába, több mint 6 órát vagyok távol otthonról, és ez alatt az idő alatt annyit tanulok az iskolában, mintha otthon egy óra alatt megcsinálnám. Felesleges és időpocséklás bejárni sokaknak. Viszont vannak akik egyedül nem tudnak tanulni, bár ezek szerintem inkább a fiatalabb, leginkább általános iskolások csoportja. Bár vannak olyan tárgyak, amikből érdemes bejárni, pl. matematika, angol, mert ezek a gyakorlaton alapszanak, míg a legtöbb tárgy hatalmas méretű lexikális tudást ad, amit nem lehet órákon elsajátítani.
2011. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez leginkább a problémám. közel 5000 óra a középiskola. Nekem annyira hasznosnak tűnik mint kifeküdni a napra 5000 órára egy bőrrákért.

Sokan mondják, hogy otthon nem tanulná meg a gyerek. Na és? Neki nem lesz állása majd. (Feltéve, ha az az indoka az iskolának, hogy legyen munkánk)

2011. szept. 5. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!