Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség KERESKEDELEM...

Mi a különbség KERESKEDELEM MARKETING és bolti eladó között?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és kereskedelem marketing szakon vagyok, de senki nem tudja nekem elmondani hogy tulajdonképpen mi lesz a munkám! Főiskola nélkül ér önmagában ez a szakirányú érettségi valamit vagy inkább mennyek át bolti eladó szakmára! Nem akarok tovább tanulni, így melyik éri meg jobban? Mit tudok kezdeni sima kereskedelem marketing szakirányú érettségivel?
2011. szept. 5. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ég és föld a kettő közötti különbség. Nézzük a bolti eldót: Van élelmiszer és Vegyiáru eladó, ruházati eladó. Ezekhez elegendő 8 általános és mehetsz kb két hónapos okj-s tanfolyamra. Ezután, mivel van kereskedelmi végzettséged, mégha alapfokú is, mehetsz bolt vezető, -Kereskedőnek. Van szimpla Kereskedő, ami nem ugyanaz, mint a boltvezetői. Kereskedőnél kell érettségi, így ez középfokú végzettség. A tied pedig felsőfokú, hiszen végzettséged, ha jól értem, Közgazdász „Kereskedelem és marketing” (Bachelor) szakon. (Mezei bolti eladóhoz képest enyhén kifejezve más)
2011. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Félreértettelek. Középiskolában van ilyen szak? (még?)Ha lenne szerintem az nagyban hasonló az okj-s Kereskedő végzettséghez.
2011. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én azt javaslom végezz el egy keresedelmi technikumot, éretségi után.

annyi a külömbség, hogy te max áruforgalmat tanulsz meg jogszabályt míg a bolti eladók élelmiszer és vegyi áru, pénzforgalmi és üzleti levelezést is tanulnak ezek mellertt.

Viszont nekik nincs matek, töri, magyar tantárgyuk és minden 2. héten boltba vannak gyakorlaton.

2012. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!