Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel serkenthetem az agyam?

Mivel serkenthetem az agyam?

Figyelt kérdés

Szőlőcukor, csoki esetleg más dolgok? Egyáltalán hatnak ezek valamit vagy csak szóbeszéd?

Köszi előre is. :D


2011. szept. 6. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nutellát szoktam magába enni :D nem tudom, hogy szóbeszéd e a csoki vagy sem, de utána valamiért mégis jobban érzem magam, de lehet ez olyan, mint amikor olyan gyógyszert kapsz, ami nem is a betegségedre való, mégis jobban leszel. Egyszerűen annyira hiszel benne, hogy beválik :D
2011. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az osztálytársaimnak van egy elmélete. Én nagyon szeretem a szőlőcukrot és nehezebb iskolai napokon, illetve ha több fontos (tétel vagy témazáró) dolgozatot írunk, mindig viszek szőlőcukrot. Tök mindegy, milyen ízű (vagyis nem, vannak kedvencek), de napközben eszegetek belőle és a dolgozataim általában 4-5-ösök. Elég jól tanulok. Az osztálytársaim arra a következtetésre jutottak, hogy a szőlőcukor miatt.

Amúgy nem, tanulni is szoktam:D


Én még a zöld teáról hallottam jót. Egyrészt serkentő hatású és egészségesebb az energiaitalnál és kávénál, másrészt azt hiszem az agyra is valami jó hatással van. De ha másért nem, azért érdemes inni, hogy ne aludj el tanulás közben :)

16/L

2011. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Hát én mindig úgy vagyok vele, hogy délután hazaérek a suliból, eszek és annyira elálmosodok, hogy egyáltalán nincs kedvem tanulni. Ha alszok akkor meg mikor felkelek tiszta álmos vagyok, akkor pedig azért nem. :D

Szarezígy. :/

2011. szept. 7. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Régebben én is így voltam ezzel. Ha ebédeltem úgy mint szoktam, elálmosodtam, ezért lefeküdtem pihenni fél órát, órát, mikor felkeltem pedig még inkább álmos voltam.

Azóta már figyelek az alakomra, ezért inkább többször eszek kevesebbet, ergo ebédre is kevesebbet eszek. És mióta kicsit kevesebbet eszek, nem álmosodom el annyira. Ettől függetlenül, ha tehetem pihenek egy kicsit:)

16/L

2011. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!