Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a tanító nénik?

Miért ilyenek a tanító nénik?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül írtam "nénit".Már kb.30 éve hogy végeztem az általános iskolával.Alkalmam volt az utóbbi időkben találkozni néhány (nőnemű)volt tanárommal.A legtöbbjüket egykedvű,besavanyodott,merev kicsit durván megfogalmazva mint egy öreglányként láttam viszont.Tudom hogy a gyerekek elszívják az ember erejét,megpróbálják a türelmét de ahhoz képest a férfi tanároknál ez nem jellemző hogy idősebb korukra megkeseredtek volna.Hangsúlyozom ez nem minden tanító nénire érvényes.Általánosban ugyanis volt egy idős tanárnő aki már túllépte a nyugdíjkort.De őt kenyérre lehetett kenni és mégis tudott fegyelmezni. Talán az van hogy valaki erre születik. Nem?
2011. szept. 7. 04:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nők érzékenyebbek, nem fegyelmezésre, kemény hangú kioktatásra, határozottságra születtek. Aki mégis ilyen, azt, mint látod, nem is viselte meg a pár évtizedes tanítói munka. Nem csoda, hogy tönkremennek az idegeik, életuntak lesznek.

És ehhez a fizetések is hozzájárulnak. A pénznélküliség is jobban megviseli a nőket, mint a férfiakat, hiszen ők igényesebbek (lennének), jobban frusztrálja őket, hogy nem költhetnek arra, amire szeretnének.

2011. szept. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem pont annyit kapnak, amennyit érdemelnek ezért a munkáért.

Anyám többet dolgozik (elvileg 8 őrát, de inkább 9-et), nagyobb stressz éri, mégiscsak minimálbért kap (78000HUF). A tanár meg 144000HUF-ot kap(6-8 óráért, amiből a 15 perces szünetek megvannak).

2011. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, sokszor az az érzésem, hogy a legtöbb női tanár nem tud fegyelmezni. Én most a középiskolai tanárokról beszélek. A nők inkább érzelmi alapon reagálnak minden gondra, ami felmerül egy osztályban, magukra veszik a dolgokat. Kivéve azok, akik már "öreg rókák". A férfiak racionálisabban reagálnak.


Viszont az általános alsó, a "tanító néni"-munkakör szerintem kifejezetten nőknek való, ott a gyerekek még anyásabbak, egy nő jobban tud velük szót érteni.

2011. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy tanár egyáltalán nem keres 144.000 Ft-ot.....egyáltalán nem. Főleg nem egy tanító...
2011. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

140 ezres fizetés? :)

Na ezen jót mosolyogtam. Nem tudom, hogy a köztudatban miért él az a téves elgondolás, hogy a tanítók és tanárok jól keresnek(kevés munkával). Abból a 140-ből legalább el kell venni negyvenet és akkor nagyjából tükrözi a tanárok fizetését.

A másik pedig az, hogy megint csak téves az a nézet, ami szerint a szünetekben fánkot esznek és kávét iszogatnak. Kell az a szünet arra, hogy felkészüljenek a következő órára, kipihenjék az előzőt. Munka után pedig nekiálljanak dolgozatot javítani, előkészíteni, dekorációt készíteni, naplót írni, felkészülni a következő napi órákra . . .

2012. ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!