Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a főiskola/egyetem manapság időpocsékolás?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 11:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
Mert sokan nem találnak munkát annak ellenére, hogy felsőfokú végzettséggel rendelkeznek. Vagy ha találnak is, a munkához valójában nincs szükség komoly szakképzettségre.
2011. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Erre tudnék mondani egy példát: Apám 8 osztályt végzett el sikeresen, 20 évig robotolt egy gyárban aztán otthagyta, mert saját vállalkozásba kezdett. Már ott tart, hogy diplomás emberek mennek hozzá, munkáért kuncsorogni...
2011. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
mert 5. éve tanulok, és még egy bolti eladónak vagy pincérnőnek se vesznek fel..
2011. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%

Mert sokan minden motiváció nélkül vágnak bele egy-egy szakba, csak azért, mert "divat" továbbtanulni, és addig sem kell dolgozni.


Lásd: bölcsészhallgatók 80%-a, akik miatt az összes bölcsész sztereotípia született.


Mondom ezt szintén bölcsészként a maradék 20% nevében.

2011. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
Én inkább azt tartom időpocsékolásnak, hogy olyan alacsony sok ilyen felsőoktatási intézmény ponthatára, hogy nagyon sok olyan ember kerül be, akinek semmi keresnivalója ott. Főleg, hogy a végén kézhez kapnak egy olyan "diplomát", aminek kb annyi az értéke, mint egy wc-papírnak. Ez tényleg időpocsékolás, az államszámára pedig pénz pocsékolás. Szóval nem az egyetem a hülyeség, hanem hogy MINDENKI egyetemre akar menni, mert "az a szokás".
2011. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
40%

A diploma a fiataloknak nagyon sokszor túlélési stratégia, addig sem kell dolgozniuk. Sokaknak eszük ágában sincs az adott szakmában dolgozni.


EGyébként a diploma tényleg nem sokat ér - legtöbb esetben. Én diplomás vagyok, bejelentett bérrel, de a szomszédom, aki jó szakmunkásként otthon számla nélkül dolgozik minden évben más kontinensen nyaral, míg én csak a Balatonig jutok. A gyermekeimet is ebbe az irányba terelem, hogy inkább legyen "műkörmös", keressen zsebbe, mert sajnos ilyen világ van. :(

2011. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%
Én nem akarok egyetemre menni, mert saját vállalkozást szeretnék, 10x többet kereshetek vele :D Egyetemen meg ilyet úgysem tanítanak.
2011. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem fizetik meg az erőfeszítéseket. A mi szféránktól teljesen elveszik a juttatásokat, kiegészítéseket, és annyit keres egy diplomás, mint egy diploma nélküli. Semmi értelme. Egy alap szakma kell, amit olyan gyorsan végez el az ember, ahogy tud, aztán lehet menni cégekhez, ahol lehet előrejutni. Közalkalmazottnak csak az, aki szereti, ahogy a politikai széljárás változásával össze-vissza dobálják.
2011. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%
Mert voltam egyetemista.
2011. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

ma 11:47

Engem is az lep meg hogy mindenki egyetemre megy.

Ilyenkor elgondolkodom azon hogy hol vannak azok a diákok akik kettes vagy hármas tanulók?? Vagy mindenki kitűnő eredménnyel végzett az általánosban és a gimnáziumban??

Amikor én voltam diák nagyon kevesen tudtak egyetemre menni.Bizony akkor számított hogy milyen eredményeid vannak,és a sok hármas tanulóknak még álmodni sem lehetett arról hogy egyetemre menjen.(bár nem is igazán akartak)

Akkor ha valaki azt mondta hogy diplomás,csak nagy szemekkel néztünk rá,hogy milyen okos ember lehet,hiszen oda kell tudás.

De ma???? Ahogy itt is olvasom a sok helyesírási hibákkal teleírt értelmetlen mondatokat,és a sok butaságot,meglep hogy az illető egyetemista.. Én nem csodálkozom azon,hogy mára értékét vesztette a diploma.

Egyébként nekem nincs diplomám,mert világéletemben hármas-négyes tanuló voltam.Így elmentem szakmunkásképzőbe tanulni.Ma van egy kis virágboltom ami nagyon jól jövedelmez,és van 4 beosztottam.(ebből ketten diplomásak,csak azért vettem fel őket,mert jól tudnak angolul.)

2011. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!