Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire "jók" a középiskolás...

Mennyire "jók" a középiskolás történelem könyvek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyire átfogóak és áttekinthetőek? Esetleg valaki tudna történelem könyvet ajánlani, amivel kiegészíthetném az érettségire való felkészülést?
2011. szept. 7. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A Sulilexikon-sorozat történelmes része, nekem tetszik.

Bár én már kinőttem az iskolás korból és a szimplán csak évszámokra épülő történelemtanulást sem tartom sokra, de ez a könyv tetszik. Évszám szerint halad végig külön a világ- és külön a magyar történelmen, minden évszámnál van egy rövid de velős elemzés a történtekről. Azt nem tudom érettségi szempontjából mennyire hasznos, de nekem tetszik és néhol új megvilágításban is rá lehet látni a dolgokra. Tömény és kicsit hosszú olvasmány, 250 oldal. Persze a történéseken van a hansúly, nem a kölönböző államformák berendezkedésén és az osztályharcon, de egy kicsit mindent megemlít. Elég alapos, pl. azt is megtudhatjuk belőle, hogy végül visszatértek-e a tatárok Magyarországra, mint ahogy vártuk. :) Érettségin a rizsázáshoz szerintem segítséget nyújthat. De a történelem egészén való áttekintésen biztosan.

Azt nem mondom, hogy mindenképpen szerezd meg, de ha a kezedbe kerül valahol érdemes megnézni.

2011. szept. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem leszek túl népszerű a válaszommal, de a Száray-sorozatot ajánlanám.

Indoklásom: van benne bőséges forrás, jók a kérdések, ha fejezetről-fejezetre átveszed, akkor annak emelt érettségi után is lesz értéke.


Sokan korholják, mert "kevés" benne a tananyag. A történelemben azonban a források a lényegesek. A Száray-könyv erre nagyon alkalmas.

Azért ajánlom azt, mert könnyű elérni és komoly esélyed van átvenni a vizsgákig.

Ha az elérhetőség, ár, terjedelem nem számít, akkor nagyon részletes irodalomjegyzéket küldenék, de az kegyetlenség lenne. Száray-sorozat, komoly mennyiségű idő, kitartás és szorgalom mellett: elég.

2011. szept. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek! A Száray-féle könyvek jók!
2011. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NAGYON ROSSZAK! Ha egyetemen tanulnál töri szakon (ELTEn) ezt minden héten meghallgatnád h micsoda baromságokat írnak bele :D
2016. jan. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!