Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HELP! Felvételi, miből érettsé...

HELP! Felvételi, miből érettségizzek?

Figyelt kérdés

Oké, valaki legyen olyan kedves, hogy kihámoz a magyar oktatásból és elmagyarázza, mi, hol, merre, mikor, hogyan... Vagy csak mondja meg, hogy ez alapján --->

[link] ha teszek egy emelt angol érettségit, nem muszáj mellé történelemből is emelten érettségiznem, ugye? De mondjuk, ha magyarból teszek emeltet, az is ugyanannyira számít, mint a történelem emelt?


*egy kissé kétségbeesett 17éves lány, aki már a saját kérdésébe is belezavarodott*


2011. szept. 8. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom h turizmusra menj, óriási a túlképzés, nem lesz vele munkád... :) próbálj keresni vmi olyan szakor inkább ami hasznos!
2011. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na értem mi a problematikád, megpróbálom elmagyarázni. :)

Tehát minden szak - jelen esetben turizmus - megadja, hogy milyen tantárgyakat fogad el oda. Na most ezekből az ELFOGADOTT tantárgyakból, ha csinálsz emelt érettségit, megkapod érte a plusz 50 pontot.

A magyar nem szerepelt közöttük. Ez azt jelenti, hogy te hiába csinálsz abból emelt érettségit, nem kapod meg érte az 50 pluszpontot ezen a szakon. A történelmet viszont (és a matekot, az idegen nyelvet meg amit ott még leírnak) elfogadják, tehát neked ezek egyikéből érdemes vállalnod a nehezített szintet.


Ezen a szakon egyáltalán nem követelt az emelt szintű érettségi. Viszont ajánlott! Még mindig a legnépszerűbb szakok egyike, tehát magas pontszámot kell elérned. Tehetsz te töriből és angolból is emelt szinten, mindkettőért megkapod a plusz 50-50 pontot, hiszen mind2 tárgyat elfogadják, de választhatod csak az angolt is :)


Remélem érthetően mondtam :D

2011. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

A 2. válasz csak ott hibádzik, hogy emelt szintű érettségiért nem 50, hanem 40 többletpont jár tárgyanként, tehát max. 80 többletpont.

Illetve még annyi kiegészítést, hogy csak akkor kapod meg a többletpontot, ha legalább 30%-os eredményű az érettségid és

2011. szept. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hibáztam kedves utolsó (2. válaszoló vagyok) ugyanis idén már az 500 pontos rendszer van és 100 pluszpont gyűjthető össze, 50-et ér az emelt érettségi. Ez mostanitól lesz érvényes, ő most fog majd jelentkezni felsőoktatásba, rá ez érvényes. Ez volt az utolsó 480 pontos év.
2011. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, világos. Köszi.
2011. szept. 9. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!